Jakie akcesoria warto kupić do laptopa?

Myślisz nad tym, jak sprawić, by korzystanie z laptopa było wygodniejsze i bardziej efektywne? Pomogą w tym akcesoria do laptopa. Dzięki nim używanie sprzętu jest łatwiejsze i wykorzystamy w 100% jego możliwości. Co ważne, najtańsze przydatne peryferia dokupimy za jedyne kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Które akcesoria do laptopa są przydatne i warte zakupu?

Co dokupić do laptopa?

Zastanawiasz się nad zakupem nowego komputera? Laptopy to dziś niemal niezbędny sprzęt. Służą nam do pracy, rozrywki, nauki, czy kontaktu z bliskimi. Czasem te działania stają się o wiele łatwiejsze, jeśli wyposażymy się w dodatkowe akcesoria do laptopa. Dodatki wpływają na komfort korzystania z naszego sprzętu, na szybkość pracy, a nawet na wydajność naszego urządzenia.

Laptop jest urządzeniem kompaktowym. W niewielkiej obudowie znajdują się wszystkie podzespoły – te odpowiedzialne za pracę sprzętu, ale także bateria, wyświetlacz, klawiatura i duży touchpad zastępujący myszkę. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, przede wszystkim sprzęt jest łatwy do zabrania ze sobą w dowolne miejsce. Może też pracować przez długi czas bez podłączenia do prądu. Nie musimy też martwić się o podłączenie dodatkowych sprzętów i peryferiów. Jak jednak wiadomo, rozwiązania “kilka w jednym” mają swoje wady, co widzimy też w tym przypadku. Korzystanie z niedużej klawiatury może być nieco niewygodne, a ekran laptopa nie jest zbyt duży. Bez utraty wszystkich zalet możemy natomiast dokupić akcesoria do laptopa, które zmienią ten stan rzeczy.

Co kupić do laptopa?

  1. Myszka i klawiatura
  2. Podstawka do laptopa
  3. Monitor
  4. Torba lub plecak na laptopa

Myszka i klawiatura

Podstawowym akcesorium do laptopa, bez którego część osób nie wyobraża sobie korzystania z niego, jest myszka. W 2023 roku najczęściej jest to urządzenie bezprzewodowe. Nieduży rozmiar sprawia, że możemy zabrać ją ze sobą razem z laptopem – na przykład w torbie na nasz komputer. Dla poprawy komfortu możemy też skorzystać z dodatkowej podkładki pod myszkę. Sprawi, że nawet najbardziej delikatne ruchy myszy od razu zamienią się na poruszanie kursorem. Choć laptopy mają wbudowaną klawiaturę, dodatkowe akcesorium także dobrze wpływa na komfort pracy. Wprowadzanie tekstu będzie wygodniejsze, jeżeli wybierzesz klawiaturę do laptopa dopasowaną do swoich preferencji. Dobre osiągi w grach i bezbłędne wprowadzanie tekstu zapewni klawiatura mechaniczna. Bezprzewodowe klawiatury są natomiast często wygodniejsze, jeśli cenimy sobie porządek na biurku.

Urządzenia wskazujące to nie tylko mysz i klawiatura. Wśród nich znajdziemy także akcesoria do laptopów dedykowane graczom. Kierownica zapewni lepsze odczucia podczas gier wyścigowych. Podłączając do laptopa pada zmienimy natomiast komputer w konsolę do gier.

Podstawka pod laptopa

Położony na płaskiej powierzchni biurka laptop nie zawsze ma możliwość odpowiedniej wentylacji i chłodzenia. Podzespoły nie pracują wtedy z najwyższą wydajnością, możemy też odczuć nieco gorszy czas pracy na baterii. Problem ten rozwiąże wyposażenie się w akcesorium do laptopa jakim jest dedykowana podstawka. Proste modele sprawiają, że laptop jest nieco uniesiony, przez co przepływ powietrza dookoła niego jest lepszy. Bardziej zaawansowane podstawki pod laptopa mają natomiast wbudowane wentylatory, a nawet efektowne podświetlenie RGB.

Czasami zadaniem podstawki pod laptopa nie jest jednak poprawa osiągów komputera. Dzięki nim możemy także umieścić laptopa w odpowiedniej dla nas pozycji, na przykład aby lepiej pisało się nam na klawiaturze. Możliwe jest też znaczne podniesienie laptopa, aby monitor znajdował się na odpowiedniej wysokości. Jeśli natomiast korzystamy z dodatkowego monitora, klawiatury i myszki, laptop możemy postawić nieco dalej, aby nie zajmował miejsca na biurku. Wtedy też podstawka pod laptopa pozwoli lepiej zorganizować przestrzeń.

Monitor

Dziś wszystkie laptopy mają wyjście HDMI (lub inne złącze do przesyłania obrazu). Możemy więc w bardzo prosty sposób podłączyć dodatkowy monitor do swojego laptopa. Z pewnością będzie sporo większy od tego, który znajduje się w naszym notebooku. Mamy więc dużo większą powierzchnię roboczą. Oglądanie filmów, czy gry komputerowe sprawią nam o wiele więcej przyjemności. Wybrany monitor może być niemal tak duży, jak telewizor. Gamingowe modele oferują doskonałe parametry – dużą rozdzielczość, niskie opóźnienia i wysoką częstotliwość odświeżania obrazu.

Dodatkowy ekran przyda się również w pracy, czy podczas nauki. Jednoczesne korzystanie z dwóch wyświetlaczy jest naprawdę wygodne. Planując podłączenie do dużego ekranu możemy także kupić bardzo kompaktowy i lekki laptop. Łączymy więc wygodę użytkowania w domu i pracy ze świetną mobilnością.

Torba lub plecak do laptopa

Przenoszenie komputera i niezbędnych akcesoriów do laptopa jest dużo prostsze gdy ma się torbę na laptopa. To sposób na odpowiednie zabezpieczenie naszego cennego sprzętu. Pakowanie laptopa do torby to także dobre wyjście, jeśli chcemy przechować go przez dłuższy czas. Zabezpieczymy go przed potencjalnymi uszkodzeniami, czy dostępem kurzu i wilgoci. Wybierając torbę na laptopa warto pomyśleć o dodatkowych przegródkach i kieszeniach – na myszkę, dokumenty, pendrive, czy okablowanie. Poza względami praktycznymi, torby na notebooki mogą być też świetne pod względem stylistyki. Wielu producentów proponuje dziś modele przypominające raczej damską torebkę lub elegancką teczkę, niż torbę na laptopa.

Jeśli natomiast często przemieszczasz się ze swoim laptopem, dobrym wyborem może być plecak na laptopa. Ułatwia przenoszenie sprzętu, a duża pakowność pozwala też zabrać niezbędne przedmioty do szkoły, na studia, czy do pracy. Wygodne paski i liczne kieszenie sprawiają, że w ten sposób możesz też zabrać swojego laptopa w dłuższą podróż.

Dobierając torbę lub plecak na laptopa zwróć uwagę na rozmiar posiadanego komputera. Wybierz jeden z modeli renomowanych producentów, co zapewnia bezpieczeństwo przechowywanego komputera, a także wytrzymałość produktu.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: