Jak dbać o okulary?

Każdy posiadacz okularów wie, że okulary mają to do siebie, że są podatne na zabrudzenia. Natomiast po wyczyszczeniu szkieł nadchodzi bardzo satysfakcjonujący moment, kiedy można założyć czyste okulary i tym samym cieszyć się bardziej klarownym widzeniem. Pojawia się jednak pytanie – jak dbać okulary by w razie zabrudzeń szybko dało się je odratować? Albo jak dbać o okulary, żeby ewentualne zabrudzenia zdarzały się możliwe jak najrzadziej.
Czyszczenie okularów

Okulary korekcyjne można wyczyścić za pomocą ściereczki z mikrofibry lub specjalnej chusteczki przystosowanej do czyszczenia okularów. Małe dedykowane do tego celu chusteczki mają ten plus, że są nasączone preparatem do czyszczenia szkieł. Tymczasem przy zwykłej ściereczce z mikrofibry warto dodatkowo zastosować po prostu trochę letniej wody. Najlepiej wodę nakładać na szkło w możliwe delikatny sposób. Raczej należy unikać wkładania okularów pod mocny strumień bieżącej wody. Warto wiedzieć, że dostępne są na rynku specjalne płyny do czyszczenia okularów, które mogą być znakomitą alternatywą dla wody. Płyny tego typu wyróżniają się neutralnym pH.

Jeśli Twoje okulary są wyjątkowo mocno zabrudzone to warto wybrać się do salonu optycznego. Niemal każdy salon dysponuje urządzeniem do czyszczenia ultradźwiękowego. Takie rozwiązanie daje bardzo zadowalające rezultaty, dlatego warto z niego co jakiś czas skorzystać.

Przechowywanie okularów

Czyszczenie okularów to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Mówiąc o dbaniu o okulary przede wszystkim należy się zastanowić jak je przechowywać by uniknąć ewentualnych zabrudzeń. Ważne jest wkładanie okularów do etui w momencie, gdy nie są noszone. Niedbale położone okulary to jedna z głównych przyczyn zabrudzeń i zarysowań. Oczywiście nie można kłaść okularów na soczewkach.

Zatem po prostu postaraj się wieczorem delikatnie odłożyć okulary na półkę lub komodę. Natomiast z rana upewnij się, że okulary są czyste. Jeśli nie będą odpowiednio czyste to warto je doprowadzić je do odpowiedniego stanu. Chodzenie cały dzień z zabrudzonymi okularami potrafi zmęczyć wzrok i negatywnie wpłynąć na samopoczucie.

Zestaw do zadbania o okulary w formie ściereczki z mikrofibry oraz usztywnionego etui to podstawa dbania o oprawki i zdecydowanie wyposażyć się w taki sprzęt podczas kupowania okularów. W szczególności, gdy mamy okulary renomowanej marki (np. eyerim collection) i po prostu chcemy o nie należycie zadbać.

Źródło zdjęcia:
My Ocean Production / Shutterstock.com

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: