Jadwiga Emilewicz: „Tak, pracownicy Ministerstwa Rozwoju otrzymali nagrody”

Jadwiga Emilewicz
Była wicepremier i minister rozwoju potwierdziła medialne doniesienia o nagrodach dla pracowników ministerstwa, które łącznie wyniosły 6 mln zł.

„Te nagrody to forma podziękowania i docenienia pracowników ministerstwa, którzy od wybuchu pandemii zamienili domy na pokoje w ministerstwie, pracowali dzień w dzień, po godzinach, nocą, przysypiając na karimatach po to, by jak najszybciej wypracować rozwiązania ratujące polskie firmy przed upadkiem, a miliony pracowników przed bezrobociem” – napisała na swoim profilu społecznościowym. – „To dzięki nim praca została wykonana na czas i co najważniejsze przyniosła pozytywne efekty. Chcę podkreślić, że wypłacone środki pochodziły z oszczędności na funduszu wynagrodzeń uzyskanych w trakcie bieżącego roku. Nie przyznałam nagród NIKOMU z politycznego kierownictwa. Dostali je tylko urzędnicy, którzy wykonywali bardzo ciężką pracę przy tarczach antykryzysowych, które powstawały w Ministerstwie Rozwoju.
Rozumiem, że taka jest natura mediów i nośne są nagłówki, informujące o urzędnikach, którzy dostają pieniądze – ale proszę, bądźmy rzetelni i nie piętnujmy ludzi, którzy wykonali kawał ciężkiej pracy”.

Na zakończenie wpisu była minister jeszcze raz podziękowała swoim pracownikom za ich poświęcenie.

el

Podziel się: