Jadwiga Emilewicz, “jedynka” PiSu: “Poznań nie wykorzystał całego swojego potencjału”

Jadwiga Emilewicz wspólnie z Jarosławem Gowinem pojawili się dzisiaj w Poznaniu. Mister przedsiębiorczości i technologii przekonywała, że stolica Wielkopolski nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Emilewicz jest “jedynką” PiSu w okręgu poznańskim w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Swój pobyt w Poznaniu rozpoczęła od… porannych zakupów na placu Wielkopolskim. Obecna minister nie ma żadnych związków ze stolicą Wielkopolski, czego nie ukrywa. Pochodzi z Krakowa, a obecnie, z racji pełnionych obowiązków, przebywa głównie w Warszawie.

– Chciałabym w ciągu nadchodzących miesięcy zyskać zaufanie mieszkańców Poznania. Będę zarówno na placu Wielkopolskim, jak i w innych miejscach częstym gościem w ciągu kilku najbliższych miesięcy – zadeklarowała Emilewicz. – Wydaje się przez te 30 lat transformacji ustrojowej, Poznań nie wykorzystał całego swojego potencjału.

Szansą dla Poznania ma być proces deglomeracji i delokalizacji urzędów centralnych w Polsce. Oznacza to, że część urzędów, które działają na terenie całego kraju, a mają siedzibę w Warszawie, zostanie przeniesiona do innych miejscowości. Poznań ma okazję “załapać się” na jakiś urząd, ale na konkrety jest zbyt wcześnie.

Z tego też powodu minister zdecydowała się na skupienie uwagi na przedsiębiorcach i podkreślaniu ich roli w sukcesie Polski. – To dzięki nim osiągnęliśmy sukces gospodarczy, z którego tak bardzo się cieszymy i którego każdy nam zazdrości! – przekonywała minister przedsiębiorczości i technologii.

12
Dodaj komentarz

avatar
Karolina Adamska
Karolina Adamska

Zgubił się

Krzysztof Stobrawa
Krzysztof Stobrawa

coś się pani Jadzi pochrzaniło. Poznań to nie widownia tvp info

Bogusław Drzymała
Bogusław Drzymała

Przekazał do Torunia ….

Wiesława Murmyło
Wiesława Murmyło

Mam dla tej pani gest Kozakiewicza.

Małgorzata Jasińska
Małgorzata Jasińska

Spadaj z Poznania piSSdo.Jeszcze tutaj chcecie bałaganu narobić.Won?