Jadwiga Emilewicz, “jedynka” PiSu: “Poznań nie wykorzystał całego swojego potencjału”

Podziel się!

Jadwiga Emilewicz wspólnie z Jarosławem Gowinem pojawili się dzisiaj w Poznaniu. Mister przedsiębiorczości i technologii przekonywała, że stolica Wielkopolski nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.

Emilewicz jest “jedynką” PiSu w okręgu poznańskim w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Swój pobyt w Poznaniu rozpoczęła od… porannych zakupów na placu Wielkopolskim. Obecna minister nie ma żadnych związków ze stolicą Wielkopolski, czego nie ukrywa. Pochodzi z Krakowa, a obecnie, z racji pełnionych obowiązków, przebywa głównie w Warszawie.

Reklama

– Chciałabym w ciągu nadchodzących miesięcy zyskać zaufanie mieszkańców Poznania. Będę zarówno na placu Wielkopolskim, jak i w innych miejscach częstym gościem w ciągu kilku najbliższych miesięcy – zadeklarowała Emilewicz. – Wydaje się przez te 30 lat transformacji ustrojowej, Poznań nie wykorzystał całego swojego potencjału.

Szansą dla Poznania ma być proces deglomeracji i delokalizacji urzędów centralnych w Polsce. Oznacza to, że część urzędów, które działają na terenie całego kraju, a mają siedzibę w Warszawie, zostanie przeniesiona do innych miejscowości. Poznań ma okazję “załapać się” na jakiś urząd, ale na konkrety jest zbyt wcześnie.

Reklama

Z tego też powodu minister zdecydowała się na skupienie uwagi na przedsiębiorcach i podkreślaniu ich roli w sukcesie Polski. – To dzięki nim osiągnęliśmy sukces gospodarczy, z którego tak bardzo się cieszymy i którego każdy nam zazdrości! – przekonywała minister przedsiębiorczości i technologii.


Podziel się!

12
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Karolina Adamska
Gość
Karolina Adamska

Zgubił się

Krzysztof Stobrawa
Gość
Krzysztof Stobrawa

coś się pani Jadzi pochrzaniło. Poznań to nie widownia tvp info

Bogusław Drzymała
Gość
Bogusław Drzymała

Przekazał do Torunia ….

Wiesława Murmyło
Gość
Wiesława Murmyło

Mam dla tej pani gest Kozakiewicza.

Małgorzata Jasińska
Gość
Małgorzata Jasińska

Spadaj z Poznania piSSdo.Jeszcze tutaj chcecie bałaganu narobić.Won👊

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Ona ma rację, Poznań nie wykorzystał swojego całego potencjału w ostatnich wyborach samorządowych – dopuszczono zbyt wielu PiS-uarów do rady miasta. Trzeba coś z tym zrobić w następnych wyborach

Jerzy Jarlaczyk
Gość
Jerzy Jarlaczyk

Pis by chciał zniszczyć Poznań ,tak jak niszczy wszystko i wszystkich wokół siebie …!

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Jerzy Jarlaczyk Polski nie ma , istnieje teoretycznie tak Jureczku mówił jeden z twoich idoli – wiec co PiS niby niszczy ? Jest chooj , doopa i kamieni kupa przypominam towarzyszu .

Jerzy Jarlaczyk
Gość
Jerzy Jarlaczyk

Edward Szwec Po pierwsze nie Jureczku,bo jesteś za młody by tykać, po drugie nie mam idoli bo nie warto, po trzecie towarzyszem nigdy nie byłem mimo swojego wieku a ostatnie jak na towarzysza komisarza to poglądy że Polski nie ma ? , to co jesteśmy podnużkiem może np Rosji czy Niemiec może Francji ? …bo nie rozumiem niektórych przedstawicieli prawa którzy powinni być neutralni ? a są upolitycznioni ?…….

Krystyna Płowiec
Gość
Krystyna Płowiec

Poznan nie potrzebuje pisiorow zeby wykorzystywac swoj potencjal. Nasz Prezydent i jego zespol swietnie sobie radza. Pisiorom dziekujemy..

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

pisiorom dziekujemy tak samo jak Jaskowiakowi

Grzegorz Grześ
Gość
Grzegorz Grześ

Bo Jaskowiak powinien odejść.