Jacek Jaśkowiak tłumaczył się ze słów o Tusku

Prezydent Poznania był kilkakrotnie pytany o to, co sądzi o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. I teraz musiał się z tych opinii tłumaczyć w TVN24.

Powrót Donalda Tuska jest faktem, a zaczęło się o nim mówić jako o jednej z ewentualności rozwoju sytuacji w Polsce już kilka tygodni temu. Oczywiście o zdanie w tej materii byli pytani co bardziej znani politycy Platformy Obywatelskiej, w tym Jacek Jaśkowiak. I teraz o te opinie zapytał prezydenta Poznania Konrad Piasecki w TVN24.

Pytanie było dość niewygodne dla Jacka Jaśkowiaka, ponieważ on sceptycznie odnosił się i do powrotu Donalda Tuska – i do znaczenia tego powrotu. Sugerował, że były premier z taką wiedzą, mądrością i doświadczeniem powinien może pomyśleć o karierze międzynarodowej typu ONZ lub NATO. Jeszcze w czerwcu w wywiadzie dla Onetu twierdził, że opinie na temat powrotu Donalda Tuska są przedwczesne. Natomiast w rozmowie z „Super Expressem” powiedział, że to byłby powrót do starego sporu Donald Tusk – Jarosław Kaczyński. I ten powrót byłby wymarzonym scenariuszem właśnie dla prezesa PiS, bo będzie polaryzował scenę polityczną i ułatwi mu walkę z opozycją.

I właśnie o tę wypowiedź zapytał prezydenta Poznania Konrad Piasecki, zwłaszcza po tym, jak Jacek Jaśkowiak powiedział, że cieszy się z powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

Prezydent Poznania tłumaczył, że wówczas chodziło mu o podział Polski na zwolenników PO i PiS, który uwypukliłby powrót Donalda Tuska. Bo Jarosław Kaczyński ma poparcie w małych miejscowościach i na ścianie wschodniej, a Donald Tusk – w dużych miastach i na zachodzie. Powrót Tuska tylko podkreśliłby ten podział.

Przypomnijmy, że od początku lipca Donald Tusk jest znów oficjalnie nowym wiceprzewodniczącym PO i będzie pełnił obowiązki szefa partii do czasu formalnych wyborów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: