Jacek Jaśkowiak przekazał świąteczne potrawy dla potrzebujących. „Zachęcam do dzielenia się z innymi”

jadłodajnia Caritas, Jacek Jaśkowiak fot. J. Jaśkowiak FB

Od kilku tygodni organizacje charytatywne przypominają, że świąteczne potrawy, których jest za dużo, można przekazywać do jadłodzielni lub jadłodajni, które wspomogą nimi potrzebujących. Dziś świąteczne dania w jadłodajni Caritas przekazał prezydent Poznania.

„Świąteczne potrawy są smaczne, ale czasem bywa ich po prostu za dużo” – napisał na swoim profilu społecznościowym. – „Dziś odwiedziłem jadłodajnię Caritas Poznań przy ul. Łąkowej 4 i przekazałem swoją nadwyżkę dla potrzebujących. Zachęcam wszystkich do dzielenia się z innymi. Nie marnujmy jedzenia, podzielmy się nim z osobami, które tego potrzebują”.

W Poznaniu jest kilka miejsc, w których można zostawić nadmiar jedzenia. Na przykład w którejś z czterech jadłodajni Caritas. Mieszczą się przy ul. Ściegiennego 133, ul. Taczaka 7, ul. Niegolewskich 23 i ul. Łąkowa 4. Jedzenie można tu przynosić od godziny 9.00 do 17.00, zapakowane szczelnie w słoiki lub takie naczynia, w których będzie można je wydać bez otwierania, a więc ewentualnego uszkodzenia czy zabrudzenia.

Na straganie nr 78 na rynku Wildeckim działa też Jadłodzielnia Wildecka prowadzona przez Wildecką Inicjatywę Lokalną – ma profil na FB i warto do niego zajrzeć, ponieważ tu są przyjmowane tylko określone produkty.

Podziel się:

Ostatnio dodane: