Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Jacek Jaśkowiak ostro atakuje Andrzeja Dudę. “Ośmiesza urząd”

Jacek Jaśkowiak podczas wspólnej konferencji prasowej z Małgorzatą Kidawą-Błońską ostro zaatakował Andrzeja Dudę, obecnego prezydenta Polski.

Kidawa-Błońska oraz Jaśkowiak wystąpili na wspólnej konferencji prasowej dotyczącej prawyborów PO w towarzystwie Grzegorza Schetyny, szefa ugrupowania. O ile wystąpienie Kidawy-Błońskiej było dość krótkie i sprowadziło się do kilku miłych słów oraz zauważenia, że w prawyborach PO są parytety, to Jacek Jaśkowiak mocno zaatakował obecnego prezydenta i jego partię.

– 11 listopada obchody niepodległości mogą wyglądać w całej Polsce, tak jak w Poznaniu. Życzliwie, bez nienawiści oraz bez rasistowskich i nacjonalistycznych haseł. Tak jak Poznań jest dla wszystkich, tak dla wszystkich może być Polska – mówił Jacek Jaśkowiak.

Prezydent w swoim wystąpieniu bardzo serdecznie podziękował innym samorządowcom za udzielone poparcie, a następnie uderzył w rządzące obecnie ugrupowanie. – Tak jak potrafiłem Poznań przed Macierewiczem obronić, tak jestem przekonany, że możemy obronić Polskę przed prezydentem Dudą, który ośmiesza urząd prezydenta. Pokazuje, że jest to urząd upartyjniony, a decyzje są wydawane przez szefa partii. Możemy zapewnić, że u nas będzie inaczej – przekonywał Jaśkowiak.

Decyzję o tym kto będzie walczył z Andrzejem Dudą w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, politycy PO podejmą 14 grudnia.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze