Jacek Jaśkowiak chce weryfikacji zaszczepionych. „Wzywamy rząd do natychmiastowego działania”

fot. UMP

„Wraz z Unią Metropolii Polskich wzywamy rząd do natychmiastowego działania i stworzenia prawnych możliwości weryfikacji osób zaszczepionych” – napisał prezydent Poznania w mediach społecznościowych.

Jacek Jaśkowiak podkreślił we wpisie, że nadal zaszczepionych Polaków jest zbyt mało, by mówić o odporności populacyjnej, a pozytywne zachęty nie działają. Dlatego jak najszybciej powinny zostać wdrożone rozwiązania pozwalające na weryfikację, czy dana osoba została zaszczepiona czy nie, by ochronić tych, którzy są zaszczepieni.

„Rząd boi się rozwiązań chroniących osoby, które zachowały się odpowiedzialnie, przed tymi, którzy w imię źle pojętej wolności narażają zdrowie i życie innych” – napisał prezydent Poznania. – „W efekcie liczba zakażeń i zgonów rośnie. Dlatego wraz z Unią Metropolii Polskich wzywamy rząd do natychmiastowego działania i stworzenia prawnych możliwości weryfikacji osób zaszczepionych oraz regulacji minimalizujących ryzyko zakażenia poprzez kontakt z niezaszczepionymi”.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978