IV Szanta Claus Festiwal za nami – wspomnienie z koncertu głównego

Szanta Claus Festiwal fot. Sławek Wąchała
IV Szanta Claus Festiwal zakończył się w nocy z soboty na niedzielę. W ciągu dnia odbył się przegląd konkursowy, po nim w siedzibie Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego przy wodnej spotkanie autorskie z Mirą Urbaniak – autorką książki „Za sterem – od krawcowej do kaphornowca”. Wieczór przyniósł spotkanie z piosenką żeglarską i szantami w czasie koncertu głównego, po którym już odbyło się nocne spotkanie w Piórze Feniksa.

Jury w składzie Mirosław Trzeciak, Agnieszka Gładyszak-Knychała, Agnieszka Maciejewska, Jolanta Polc i  Jakub Paluszkiewicz przyznała dwa drugie miejsca dla Wojciecha Biesiad Biesiadeckiego oraz zespołu Czwarta Wachta. Pierwsze miejsce jednogłośnie przyznano Marcie Kanii.  Trzeciego miejsca nie przyznano.

W czasie koncertu głównego zostały wręczone nagrody, po której to ceremonii laureatka Marta Kania zaprezentowała swoje piosenki. Chwilę później zabrzmiały piosenki w wykonaniu najliczniejszej grupy Niezbędny Balast. Póżniej zagrali i zaśpiewali jeszcze Kamil Badzioch z Agnieszką Gładyszak- Knychałą, Grupa Trzymająca Ster, Marek Szurawski i Ryszard Muzaj, na sam koniec scenę zajęli szantymeni z Majtek Bosmana.

Kolejna edycja najdłużej trwającego festiwalu szantowego w Poznaniu organizowanego przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski przeszła do historii.

Podziel się:

Ostatnio dodane: