Ignacy Jan Paderewski przyjeżdża do Poznania

Przyjazd Paderewskiego fot. FB
Pojawi się na Dworcu letnim w Poznaniu, gdzie wygłosi przemówienie. Będzie go można spotkać też na dworcu w Swarzędzu. Jak co roku jego przyjazd rozpoczyna obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Ignacy Jan Paderewski przyjedzie do Poznania na Dworzec Letni o godzinie 16.00 niezwykłym pociągiem, złożonym z zabytkowego wagonu, ciągniętego przez równie zabytkowy parowóz. Powitają go członkowie Chóru Nauczycieli im. I.J. Paderewskiego, którzy wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz firmą Torpol co roku organizują tę uroczystość.

Mistrz (w tej roli aktor Teatru Nowego – Andrzej Lajborek) wygłosi przemówienie, odśpiewa wraz z chórem patriotyczne pieśni, a później wyruszy w podróż pociągiem do Swarzędza, gdzie jego przyjazd i powitanie jest spodziewane o godzinie 17.30.

Na peronie 1 swarzędzkiego dworca czekać będą Powstańcy Wielkopolscy (grupa rekonstrukcji historycznej), z koncertem patriotycznych pieśni wystąpi Chór Męski Akord – Swarzędz i Swarzędzka Orkiestra Dęta. Atrakcją będzie bez wątpienia widowiskowe przetoczenie parowozu na stacji w Swarzędzu.

Na przejażdżkę z mistrzem zabytkowym pociągiem mogą się wybrać wszyscy chętni – bilety są do kupienia w kasach Dworca Letniego w Poznaniu i dworca w Swarzędzu w cenie 5 zł. Powrót do Poznania przewidziany jest o godzinie 18.35.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: