Hipodrom Wola z dofinansowaniem. Zacznie się remont

dotacja dla Hipodromu Wola, Jadwiga Emilewicz fot. biuro J. Emilewicz

Hipodrom Wola, przejęty przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, otrzymał ponad 2 mln zł dofinansowania z programu Sportowa Polska. Pieniądze umożliwią rozpoczęcie modernizacji obiektów hipodromu i stworzenie prestiżowego ośrodka jeździeckiego.

Ośrodek otrzyma dofinansowanie od Ministerstwa Sportu i Turystyki RP dzięki wsparciu posłanki Jadwigi Emilewicz. Ta kwota pozwoli na rozpoczęcie modernizacji infrastruktury sportowej w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego. Program przewiduje 2 000 000 zł dofinansowania na rok 2024 i 275 800 zł na rok 2025. Te pieniądze wesprą remont m.in. remont dużej i małej ujeżdżalni – całość kosztów to 5 598 468,00 zł.

– Hipodrom na poznańskiej Woli to wyjątkowy obiekt na mapie Poznania i na mapie polskiego jeździectwa – mówi posłanka. – Powstał na początku XX wieku, a po odzyskaniu niepodległości przez Polskę na pierwszych zawodach gościł na nim sam marszałek Józef Piłsudski. Bardzo mnie cieszy, że ten historyczny obiekt rozpoczyna nowy etap swojego istnienia. Dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 2 mln zł pozwoli zrealizować pierwszy etap przywracania mu blasku. To prace niezbędne, które muszą być wykonane. To też dobry początek dla nowego gospodarza miejsca, którym wkrótce stanie się Grupa MTP, słynąca w całej Polsce z zawodów jeździeckich Cavaliada. Jako poseł z Poznania wspierałam działania w pozyskaniu tego dofinansowania, mam więc satysfakcję z sukcesu.

MTP, po podaniu informacji o podpisaniu umowy na przejęcie obiektu, zaprezentowały wizualizację wyglądu Hipodromu Wola po remoncie. Pracy jest bardzo dużo, bo choć istniejące obiekty nie są w złym stanie, to jednak, by ośrodek spełniał normy międzynarodowe, konieczna jest jego rozbudowa. Trzeba także wyremontować place kwarcowe zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi, w dużej ujeżdżalni poprawić warunki do przeprowadzania zawodów oraz komfort widzów, a w małej zainstalować bandy wokół całej hali. Inwestycja obejmuje też tynkowanie i malowanie tam, gdzie to niezbędne, oraz zakup sprzętu, umożliwiającego dbanie o nową nawierzchnię kwarcową: ciągnika, równiarki oraz beczkowozu.

Podziel się: