fot. grupa-icea.pl

Grupa iCEA współfinansuje budowę bramy dezynfekcyjnej dla Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotyka nas wszystkich, ale to pracownicy służby zdrowia zmagają się z nią na co dzień, lecząc chorych na COVID-19 i narażając swoje zdrowie i życie. W odpowiedzi na trudną sytuację medyków, Grupa iCEA postanowiła zareagować i wzięła udział w akcji #bramydlaszpitali, promując inicjatywę oraz wpłacając 10 000 zł na budową bramy odkażającej dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Akcja #bramydlaszpitali to społecznościowa zbiórka środków, którą znaleźć można na pod adresem https://zrzutka.pl/bramydlaszpitali. Jej celem jest ufundowanie budowy bram dezynfekcyjnych dla oddziałów zakaźnych polskich szpitali. Urządzenia zostały opracowane przez naukowców z Politechniki Śląskiej oraz firmy WAAM i są to w pełni zautomatyzowane bramy służące do odkażania odzieży ochronnej używanej przez pracowników służby zdrowia.

Z racji, iż do wielu zakażeń wśród lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych dochodzi podczas zdejmowania kombinezonów ochronnych, wyposażenie placówek medycznych w opisywane powyżej urządzenia zminimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Grupa iCEA aktywnie stara się przeciwdziałać pandemii, nie tylko wpłacając środki na budowę bramy dezynfekcyjnej dla poznańskiego szpitala i wspierając akcję lokalnie, promując hasło #bramadlapoznania, ale również inicjując akcję Polska vs COVID-19, w ramach której firmowe komputery biorą udział w projekcie Folding@home, a ich moc obliczeniowa jest wykorzystywana do analizy struktury koronawirusa SARS-CoV-2.

– Niezwykle ważna jest dziś społeczna odpowiedzialność biznesu, więc jako Grupa iCEA, chcąc pomóc w tych kryzysowych czasach, angażujemy się do walki z pandemią na wiele sposobów. Przekazaliśmy środki na budowę bramy dezynfekcyjnej dla poznańskiego szpitala, promujemy całą akcję wśród naszych klientów i partnerów, a także daliśmy początek inicjatywie Polska vs COVID-19, której celem jest zrozumienie struktur koronawirusa w ramach projektu Folding@home. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się przetrwać trudne czasy i staramy się z optymizmem spoglądać w przyszłość – mówi Jacek Dziura, Dyrektor Marketingu w Grupie iCEA.

Warto zaznaczyć, że w Polsce odsetek pracowników medycznych chorujących na COVID-19 jest jednym z najwyższych w Europie. Jeśli zestawimy z tym statystyki, według których aż 1/3 nowych zakażeń ma miejsce w placówkach medycznych otrzymamy obraz sytuacji, który pokazuje, że wszyscy powinniśmy zaangażować się w walkę z pandemią. W ramach projektu #bramydlaszpitali organizatorzy zamierzają w pierwszej kolejności zbudować 10 urządzeń, a docelowo rozszerzyć zakres tej społecznej inicjatywy i wyposażyć w ten sprzęt wszystkie oddziały zakaźne polskich szpitali. Więcej informacji o budowie bram oraz zaangażowaniu Grupy iCEA znajduje się pod adresem: www.grupa-icea.pl/bramydlaszpitali.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar