Groźny pożar w bloku. Od balkonu zajęła się elewacja

pożar fot. KP PSP Września

Do groźnego pożaru doszło w jednym z bloków przy ulicy Pilskiej we Wrześni. Zaczęło się od pożaru balkonu na patrzerze, a od niego zajęła się elewacja bloku. Mieszkańcy opuścili budynek jeszcze przed przybyciem strażaków.

Pożar zauważono 21 sierpnia – straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godz. 14.07.
“Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar loggii balkonowej znajdującej się na parterze budynku” – informuje KP PSP we Wrześni. – “Osoby będące mieszkańcami opuściły budynek przed przyjazdem zastępów SP. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palące się meble ogrodowe, elewację budynku oraz stolarkę okienną. Następnie po ugaszeniu pożaru przy użyciu urządzeń pomiarowych sprawdzono miejsce pożaru i budynek. Z mieszkania na parterze wyciągnięto kota, którego przekazano pracownikowi schroniska dla zwierząt”.

Po zakończeniu akcji gaśniczej cały budynek przewietrzono – było to konieczne, ponieważ dym wydobywający się z pożaru przedostał się na balkony wyższych kondygnacji. Na miejsce zdarzenia wezwano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który oceni straty, a także pracowników OPS Września i policję, która zajęła się ustalaniem przyczyn pożaru.

W zdarzeniu udział brały trzy zastępy JRG Września i jeden OSP Kaczanowo.

Źródło: KP PSP Września

Podziel się: