Grodzisk Wielkopolski fot. UM Grodzisk

Grodzisk Wielkopolski walczy z wandalami. “Nikt nie jest anonimowy”

“Widzimy was! Radzimy nie zapominać, że miasto jest monitorowane i nikt nie jest anonimowy” – napisali grodziscy urzędnicy prezentując film z dokonań wandali.

Grodziski magistrat przypomina, że co roku w mieście odbywa się blisko 100 wydarzeń o charakterze rekreacyjnym, sportowym czy kulturalnym. Ponadto wiele propozycji na ciekawe spędzanie czasu wolnego mają stowarzyszenia i jednostki gminne jak Biblioteka Publiczna czy CK RONDO, organizacje sportowe i kulturalne.

Oczywiście takie imprezy nie są atrakcyjne dla młodzieży, której ulubionym zajęciem jest niszczenie wszystkiego, co znajduje się na drodze ich wieczornych eskapad oraz dumne prezentowanie swoich zachowań w internecie. Urzędnicy ostrzegają jednak wandali, że nie są tak anonimowi, jak im się wydaje, bo miasto jest objęte monitoringiem.
– Takie zabawy i chwila wątpliwej sławy w wirtualnej rzeczywistości niosą za sobą realne konsekwencje prawne i finansowe – informują na stronie miasta. – Zapewniamy, że osoby których tożsamość zostanie ustalona, będą pociągnięte do odpowiedzialności.

I na dowód, że nie żartują ani nie przesadzają, publikują film złożony z fragmentów co bardziej spektakularnych występów grodziskich wandali. Każdy “wyczyn” wandali jest opatrzony etykietką z informacją, ile kosztował budżet miasta.

– Może więc warto spożytkować nadmiar energii na bardziej pozytywne zachowania? Kluby sportowe tylko czekają na aktywnych, pełnych energii i chęci do działania mieszkańców – zachęca grodziski magistrat.

Ciekawe, czy ten pomysł dałoby się zastosować w Poznaniu? Jedyny problem mógłby być taki, że jakość nagrań z przynajmniej części miejskich kamer jest dużo gorsza niż z tych w Grodzisku Wielkopolskim.

 

UM Grodzisk Wlkp., el

1
Dodaj komentarz

avatar
Ochry
Ochry

To może zaczniecie ich łapać a nie patrzeć jak wam miasto demoloja