Gra Sów - Scena nad Rusałką fot. Magda Zając

“Gra Sów” nad Rusałką

Poznański zespół “Gra Sów” istniejący od czterech lat i zdobywca wielu nagród zagrał nad Rusałką. Koncert odbył się 4 listopada, ale już ze względu na porę roku nie w plenerze, a w restauracji.

Poznaniacy grają pod tym szyldem już prawie cztery lata, a autorem wszystkich tekstów oraz muzyki jest Kamil Meler. Zostali jedynym zespołem laureatem na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej im.Jacka Kaczmarskiego w Poznaniu (2018) oraz zajęli pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu dla Młodych Zespołów GettingOut w Gorzowie Wlkp (2018).

Cały czas doskonalą warsztat, koncertując i nagrywając nowe utwory. W lipcu 2018 pojawiła się ich debiutancka epka, a w lutym roku 2020 wyszła pierwsza płyta długogrająca zatytułowana „Wolne Tańce”. Ich melodyjna muzyka utrzymana jest w stylu – nazwijmy to – “brytyjskim”, wprowadza w raczej refleksyjny nastrój i skłania do słodko-gorzkich przemyśleń. Towarzyszą jej wpadające w ucho teksty w języku polskim.

Na koncercie zagrali piosenki z debiutanckiej płyty oraz zupełnie nowe utwory, które trafią na drugą płytę długogrającą planowaną na przełom 2021/22 roku.

Grupę tworzą:
– Kamil Meler (wokal oraz gitary)
– Marta Wołczecka (gitara elektryczna)
– Tomasz Dopierała (gitara basowa)
– Max Wolff (perkusja)

Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda. Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Miasto Poznań, oraz Restauracja Rusałka.
Patroni medialni projektu to Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor, lepszypoznan.pl oraz tenpoznan.pl.

Źródło: mat. pras.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze