Gostyń: Ruszyła akcja „Mikołaje 2019”

Mikolaje gm Gostyn fot. powiat.gostyn.pl
To wspólne przedsięwzięcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenia „Dziecko” i Ośrodków Pomocy Społecznej z powiatu gostyńskiego, dzięki któremu każdy chętny może zostać Mikołajem dla potrzebującej osoby.

Zasady są proste: chętni, a mogą nimi być osoby prywatne, instytucje, firmy czy szkoły, zgłaszają się do organizatorów i wspólnie z nimi wybierają osobę, której chcieliby sprawić niespodziankę i dać prezent na święta. PCPR typuje zazwyczaj osoby niepełnosprawne, seniorów czy rodziny z kłopotami finansowymi, których nie stać na prezenty. Darczyńca wybiera osobę lub rodzinę i przygotowuje dla niej świąteczną paczkę.

Co się w niej znajduje? Oczywiście zawsze są to słodycze czy inne produkty spożywcze, ale także sprzęt gospodarstwa domowego czy przybory szkolne. To, co w danej chwili jest najbardziej potrzebne, a o czym wiedzą pracownicy PCPR.

Jak informuje radio Poznań, w ciągu 12 lat organizowania akcji „Mikołaje” z Gostynia przygotowali już blisko 5 tys. świątecznych paczek.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: