Gostyń: Policjanci zatrzymali włamywacza

aresztowany fot. Policja
Papierosy, tytoń i alkohol o wartości 6 tys. zł – wszystko to ukradł 41-letni włamywacz w markecie w Pogorzeli. Złodzieja zatrzymali kryminalni z Gostynia.

Do przestępstwa doszło w nocy 9 września. Włamywacz wszedł do sklepu rozbijając szybę w oknie, a następnie ukradł papierosy, tytoń i alkohol różnych marek. Powstałe straty zostały wycenione na ponad 6 tys. złotych.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, którzy zajęli się sprawą, przyjęli kilka możliwych wersji zdarzenia. Sprawdzali i analizowali każdą informację. Z biegiem czasu grono osób podejrzewanych o włamanie zawęziło się do dwóch mężczyzn. Jednym z nich był 41-letni mieszkaniec Legnicy, którego kryminalni wytypowali jako potencjalnego włamywacza. Jak się okazało przypuszczenia policjantów były trafne.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu kradzieży z włamaniem 41-latkowi. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara więzienia od roku do lat 10.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: