kontrola fot. Policja

Gostyń: Kradli samochody ze złomowisk – i sprzedawali

5 samochodów zniknęło z terenu jednej z firm recyklingowych w powiecie gostyńskim. Okazało się, że kradli je dwa 23-latkowie z województwa dolnośląskiego. A później je sprzedawali.

Śledczy nad sprawą pracowali od połowy grudnia 2019 roku. Wówczas z terenu jednej z firm recyklingowych w powiecie gostyńskim nieznany sprawca ukradł peugeota 206 i hondę prelude. W ciągu kilku kolejnych dni ktoś z placu odjechał mercedesem, audi i skodą octavią.

Kradzież nie była trudna: auta stały na niezabezpieczonym placu, były na chodzie, bo albo przeznaczono je na sprzedaż, albo na części, i nawet miały kluczyki w stacyjkach…

Policjantom udało się zatrzymać dwóch sprawców kradzieży. Obaj mają po 23 lata i pochodzą z województwa dolnośląskiego. Zanim złapała ich policja jeden samochód udało im się sprzedać, trzy przeznaczyli na części, a ostatni porzucili,. bo zorientowali się, że śledczy są na nich tropie.

Kryminalni zajmujący się sprawą odzyskali skradzione auta i zebrali mocny materiał dowodowy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Gostyń, el

Dodaj komentarz

avatar