OSP Golina kandydaci

Golina: Ochotnicza Straż Pożarna szuka kandydatów na strażaków

Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie zaprasza wszystkie chętne osoby chcące wstąpić w jej szeregi, dla których przynależność do służb ratowniczych, to coś więcej niż tylko “atrament na papierze” . To sposób na życie!

Bycie strażakiem ochotnikiem nie jest łatwe, jak informują strażacy z Goliny. To chęć pracy dla innych bez ograniczeń czasowych, to trudna umiejętność pogodzenia pracy zawodowej z działalnością w ochotniczej straży pożarnej – a do tego dochodzą jeszcze dodatkowe umiejętności, które przyszły strażak musi zdobywać.

Kandydat na strażaka ochotnika musi mieć ukończone 18 lat i predyspozycje fizyczne, wypełnić deklarację wstąpienia i złożyć ją w jednostce OSP – w tym przypadku w Golinie, przy placu Kazimierza Wielkiego 2. Później będzie musiał odbyć okres kandydacki obejmujący zapoznanie się ze specyfiką jednostki OSP, wyposażeniem, obsługą podstawowego sprzętu pożarniczego oraz jego konserwacją, a po okresie kandydackim – uzyskać pozytywną opinię członków zarządu jednostki.

Później kandydat będzie musiał odbyć szereg kursów i szkoleń: pożarnicze oraz kursy z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Dopiero po ich ukończeniu będzie mógł się uważać za pełnoprawnego strażaka.

OSP Golina, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze