Szymon Kowalczyk fot. 12WBOT

Gniezno: Żołnierz WOT na gali MMA

Szeregowy Szymon Karolczyk z Gniezna, służący w 124 batalionie lekkiej piechoty w Śremie, wystąpi na ringu 10 jubileuszowej gali Armia Fight Night, która odbędzie się 8 maja w Łodzi.

Szymon Karolczyk już po raz drugi wałczył będzie w jako żołnierz Wojska Polskiego. Wystartuje w kategorii 66 kg, a jego rywalem będzie Kamil Czyżewski, zawodnik, który również już po raz drugi wejdzie do klatki Armia Fight Night (AFN). Obaj panowie mają w swoim dorobku po dwa zwycięstwa.

Szymon Karolczyk pochodzi z Gniezna i jest reprezentantem klubu Ankos MMA. W swojej zawodowej karierze pokonał Dawida Gałęckiego i Miłosza Wąsika – oba starcia miały miejsce na galach Slugfest. W ostatnim starciu na gali AFN w styczniu po walce na pełnym dystansie musiał uznać wyższość swojego rywala, Adriana Kępy.

– Jestem zdeterminowany i głodny wygranej, po ostatniej walce tylko czekałem, żeby moc się ponownie pokazać i powrócić na ścieżkę zwycięstw – mówi szer. Karolczyk.

Sobotnie wydarzenie kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie na antenie TVP SPORT. Wyjątkowe gale MMA udziałem żołnierzy Wojska Polskiego pod szyldem Armia Fight Night odbywają się od 2017 roku. Gala organizowana jest przy współpracy federacji Armia Fight Night z 18 Dywizją Zmechanizowaną.

12WBOT

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze