karta bankomatowa fot. policja Gniezno

Gniezno: Znalazł kartę bankomatową. Grozi mu więzienie

29 transakcji na kwotę około 500 zł wykonał znalezioną kartą bankomatową 43-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo – zanim zatrzymali go policjanci. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

30 lipca 29-letnia mieszkanka Gniezna powiadomiła policję o zgubieniu karty bankomatowej. Kobieta była przekonana, że zgubiła kartę, jednak wkrótce stało się jasne, że ktoś ją znalazł i z niej korzysta. W bardzo krótkim czasie znalazca dokonał 24 drobnych płatności i 5 prób w różnych sklepach na terenie Gniezna – tyle zdążył, zanim karta została zablokowana. Z konta pokrzywdzonej w tym czasie zniknęło prawie 500 złotych.

Kryminalni z Gniezna zaczęli poszukiwania tego znalazcy. Nie trwały długo. Już 30 sierpnia policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo, który kartę znalazł i postanowił z niej skorzystać. Teraz mężczyzna odpowie za wypłacenie z konta rachunku bankowego pieniędzy – przyznał się do zarzucanego czynu. Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

3.5 2 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze