Gniezno: Złodziej z targowiska miejskiego zatrzymany

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Z jednego ze straganów ukradł damską bieliznę i biżuterię, a później sam usiłował to sprzedać na straganie. Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku.

Do włamania doszło w nocy z 8 na 9 września 2019 roku. Następnego dnia właściciele jednego ze straganów na miejskim targowisku zawiadomili policję o włamaniu i kradzieży. Jak ustalili, z wnętrza zniknęła odzież, artykuły bieliźniane oraz ozdoby dla kobiet o wartości 700 złotych.

Policjanci zaczęli szukać złodzieja, w czym bardzo pomógł monitoring znajdujący się na targowisku. Szybko udało się wytypować, a później zatrzymać podejrzanego o ten czyn 35-letniego gnieźnianina. Co ciekawe, stróże prawa zatrzymali go akurat wtedy, gdy sprzedawał skradziony towar po okazyjnych cenach…

Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. Mężczyzna został zatrzymany.  Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i powiedział, że pieniądze uzyskane ze sprzedanego towaru przeznaczył na alkohol. 17 września br.35-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: