Gniezno: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, przejściu dla pieszych i przed radiowozem

niebezpieczne wyprzedzanie fot. policja Gniezno

18-letni kierowca z gminy Gniezno najwyraźniej bardzo się spieszył. Nie wiedział tylko, że wszystko bacznie obserwują jadący za nim policjanci gnieźnieńskiej grupy Speed. Spotkanie zakończyło się mandatem i 15 punktami karnymi.

Zdarzenie miało miejsce w Strzyżewie Witkowskim. Młody kierowca postanowił wyprzedzić jadące przed nim samochody, mimo podwójnej ciągłej i oznakowanego przejścia dla pieszych, które znajdowało się przed nim. Wszystko zaobserwowali jednak jadący za nim policjanci gnieźnieńskiej grupy Speed.

Funkcjonariusze zatrzymali lekkomyślnego kierowcę i wręczyli mu 2 mandaty, a na jego konto zapisali 15 punktów karnych.
Gnieźnieńscy policjanci przypominają, że manewru wyprzedzania nie wolno wykonywać tuż przed pasami, gdyż naraża on na śmiertelne niebezpieczeństwo prawidłowo poruszających się na przejściu pieszych. Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym mówi wyraźnie, że kierującemu pojazdem zabrania się: wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Źródło: KPP Gniezno

Podziel się: