Gniezno: Prezydent Duda odwiedził Wielkopolskę

Andrzej Duda fot. UMP

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś firmę odzieżową Polanex, której udziałowcem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Pomoc agencji, jak przypomniał dziś prezydent, uratowała firmę od upadku w czasie pandemii.

Polanex, gnieźnieńska firma szyjąca koszule, jako jedna z pierwszych odczuła pandemię koronawirusa. Zakład musiał stanąć ze względu na zakażenia wśród załogi i kwarantannę, później do tego doszły kłopoty z dostawami – firmie groziło bankructwo. To Agencja Rozwoju Przemysłu dzięki programowi rządowemu i pieniądzom pozwoliła firmie przetrwać.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał dziś o tym podczas zwiedzania zakładu, stwierdził też, że obecnie w firmie są nowoczesne maszyny, godziwe warunki pracy i zaplecze socjalne z prawdziwego zdarzenia. To sprawia, że pracownicy mogą tu nie tylko pracować, ale także rozwijać się zawodowo, a koszule produkowane w Polanexie są doskonałej jakości i cieszą się ogromnym powodzeniem, co z kolei oznacza wyższe zyski, rozwój firmy i wyższe wynagrodzenia dla pracowników.

Źródło: TVP Poznań


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978