Andrzej Duda fot. UMP

Gniezno: Prezydent Duda odwiedził Wielkopolskę

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś firmę odzieżową Polanex, której udziałowcem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Pomoc agencji, jak przypomniał dziś prezydent, uratowała firmę od upadku w czasie pandemii.

Polanex, gnieźnieńska firma szyjąca koszule, jako jedna z pierwszych odczuła pandemię koronawirusa. Zakład musiał stanąć ze względu na zakażenia wśród załogi i kwarantannę, później do tego doszły kłopoty z dostawami – firmie groziło bankructwo. To Agencja Rozwoju Przemysłu dzięki programowi rządowemu i pieniądzom pozwoliła firmie przetrwać.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał dziś o tym podczas zwiedzania zakładu, stwierdził też, że obecnie w firmie są nowoczesne maszyny, godziwe warunki pracy i zaplecze socjalne z prawdziwego zdarzenia. To sprawia, że pracownicy mogą tu nie tylko pracować, ale także rozwijać się zawodowo, a koszule produkowane w Polanexie są doskonałej jakości i cieszą się ogromnym powodzeniem, co z kolei oznacza wyższe zyski, rozwój firmy i wyższe wynagrodzenia dla pracowników.

Źródło: TVP Poznań

2.3 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze