Gniezno: Policjanci chcieli mu pomóc, a on ich zaatakował

KPP Gniezno fot. policja

60-letni mężczyzna na razie trafił do więzienia na 2 miesiące, ale może w nim pozostać nawet 3 lata. Wszystko z powodu ataku na policjantów, którzy… próbowali mu pomóc.

11 września około 23.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku ulicy Dworcowej. Zawiadomił o nim przejeżdżający mężczyzna, który zatrzymał się, gdy zobaczył leżącego, i czekał obok niego na policjantów. Naraz leżący wstał i zaatakował kopniakami najpierw stojący obok samochód, a później policjantów, którzy próbowali go powstrzymać.

Okazało się, że to 60-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Ze względu na to, że był nietrzeźwy i agresywny, funkcjonariusze zadecydowali o zabraniu do do aresztu, gdzie miał posiedzieć, aż wytrzeźwieje. założenie mu kajdanek nie było łatwe, bo mężczyzna kopał policjantów i groził pozbawieniem życia, dodając do tego liczne wulgaryzmy, jednak udało sie go odstawić do aresztu, gdzie podczas wizyty w gabinecie lekarskim zwymyślał także lekarza.

60-latek usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych, znieważenia słownego funkcjonariuszy publicznych oraz stosowania przemocy fizycznej, a sąd na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że podejrzany najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami.

Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku, a za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i stosowanie wobec nich gróźb w celu zaniechania czynności służbowych do lat 3.

Źródło: KPP Gniezno

Podziel się: