monstrancja fot.policja

Gniezno: Odnaleziono skradzioną monstrancję. Leżała w… rowie

Kielich mszalny, patera oraz monstrancja padły łupem nieznanego złodzieja, który włamał się do kościoła w Kędzierzynie. Udało się odnaleźć fragmenty monstrancji.

Włamanie miało miejsce pod koniec lutego. Ksiądz proboszcz, gdy wszedł rano do świątyni, zauważył wyłamane boczne drzwi, otwarte tabernakulum i brak kielicha mszalnego, patery i monstrancji. Sprawca nie tylko okradł świątynię, ale też sprofanował Najświętszy Sakrament, wyrzucając opłatki z kielicha na ołtarz. Za to grozi ekskomunika dla sprawcy, o ile był ochrzczony.

Proboszcz wycenił straty na około 10 tys. złotych, a policja rozpoczęła poszukiwanie sprawców. Na razie udało się znaleźć elementy monstrancji – leżały w przydrożnym rowie melioracyjnym między miejscowościami Folwark a Kołaczkowo w gminie Witkowo.

“Dobre wieści w trudnym czasie. Wszyscy na nie czekamy” – komentują witkowscy policjanci. I proszą o pomoc – jeśli ktoś mógłby udzielić jakichkolwiek informacji na temat skradzionych przedmiotów i sprawców kradzieży, proszony jest o kontakt z policjantami z Witkowa lub na adres e-mail: dyzurny.gniezno@po.policja.gov.pl lub anna.osinska@po.policja.gov.pl.

KPP Gniezno, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze