Niechanowo fot. niechanowo.pl

Gniezno: Mieszkańcy Niechanowa opowiedzieli się za odwołaniem rady gminy

W referendum, które odbyło się 8 marca, mieszkańcy gminy Niechanowo zdecydowali o odwołaniu rady gminy. Tylko kilka procent głosujących opowiedziało się przeciwko.

Przypomnijmy: konflikty w zarządzaniu gmina pojawiły się wraz z wyborem nowego wójta, Szymona Robaszkiewicza. Zdaniem popierających go rada gminy torpeduje wszystkie jego inicjatywy. Przeciwnicy nasyłają na niego wszelkiego rodzaju kontrole: od policji po Państwową Inspekcję Pracy. To uniemożliwia mu normalną pracę dla gminy. Dlatego postanowili zebrać podpisy, by przeprowadzić referendum w gminie i wybrać nową radę.

Jak informuje Radio Poznań, kilku radnych wynajęło nawet detektywa, aby udowodnić, że wójt łamie prawo kontynuując po wyborach działalność gospodarczą.

Referendum wyznaczone na 8 marca odbyło się i według na razie nieoficjalnych wyników wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób – żeby było ważne, musiałyby zagłosować 1404 osoby. Większość chce odwołania obecnej rady gminy.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Odrobiny rzetelności!
Odrobiny rzetelności!

Proszę pisać obiektywne artykuły, a nie stronnicze. Co to Poznański „pudelek”?! Kto powiedział, że to rada gminy wysyłała na wójta kontrole? Są na to dowody?! A może na to, ze ktoś Z rady gminy miał chęć płacić za detektywa nasłanego na „nieskazitelnego” wójta? Jeśli podaje pan/pani „El” takie „fakty”, proszę podać rzetelne źródła ich pochodzenia, bo jeśli to „radio Poznań” takowe wysnuło, to chyba też do rzetelnych źródeł mu daleko. No chyba, że chodzi o poczytność portalu i macie zasadę „nieważne co się napisze, ważne by podkręcić atmosferę, by nas czytano”?!