Gniezno: Kradzież 25 worków nakrętek zbieranych dla chorego. Policja prosi o pomoc

Damian Julkowski fot. Siepomaga

Gnieźnieńska policja prosi o pomoc w znalezieniu złodziei 25 worków z plastikowymi nakrętkami. Były zbieranie na leczenie niepełnosprawnego Damiana Julkowskiego, chorującego na zapalenie rdzenia kręgowego.

Policjanci otrzymali informację o kradzieży wczoraj. Worki zniknęły z piwnicy przy ulicy Zabłockiego w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dwa z nich sprawca zostawił. Straty wynoszą 300 złotych – to wydawałoby się niewiele, ale dla Damiana każdy grosz się liczy. On i jego bliscy zbierają właśnie pieniądze na drugą turę terapii komórkami macierzystymi, która, jak mają nadzieję, poprawi jego stan zdrowia. Damian przeszedł już jedną turę, ale musiał przerwać terapię, bo nie miał na nią pieniędzy. By je zebrać, była prowadzona między innymi także zbiórka nakrętek, akcja znajduje się także na stronie fundacji Siepomaga.

Złodziei nakrętek szukają teraz gnieźnieńscy policjanci, którzy proszą osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy lub okoliczności kradzieży o kontakt z dyżurnym komendy w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211.

Podziel się: