Gniezno: Czy miasto będzie finansować in vitro?

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Komisja Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego zaopiniowała projekt takiej uchwały pozytywnie i gnieźnieńscy radni mają się nim zająć na najbliższej sesji. Radni opozycji już zapowiedzieli sprzeciw.

Pomysł z dofinansowaniem in vitro zgłosił znany gnieźnieński ginekolog, doktor Wojciech Łącki, który ma bardzo dobre doświadczenia związane z tą procedurą – jego pacjentki, które nie mogły zajść w ciążę, dzięki niej mają po kilkoro dzieci i szczęśliwe rodziny. A byłoby takich rodzin więcej, gdyby mogły liczyć na dofinansowanie miasta, bo nie wszystkich stać na samodzielne opłacenie procedury in vitro.

Radnym ten argument wydał się zasadny i przygotowali projekt, który – jak informuje Radio Poznań – zakłada dofinansowanie do metody in vitro dla pięciu par rocznie. Pomysł popierają radni PO i Nowoczesnej, przeciwko są radni PiS. Z powodów finansowych. Bo ich zdaniem, jeśli prezydent Gniezna twierdzi, że miasta nie stać na dowożenie niepełnosprawnych dzieci z Gniezna do Kłecka, gdzie jest ośrodek i szkoła, w której się uczą, to skąd weźmie środki na realizację kontrowersyjnego, ich zdaniem programu?

Czy Gniezno wesprze in vitro czy nie – okaże się podczas sesji rady miasta 22 stycznia.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: