Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Gniezno: Co z nową remizą w Strzyżewie Smykowym?

Strażacy ochotnicy ze Strzyżewa Smykowego wystąpili z wnioskiem o nadzwyczajną sesję rady gminy Gniezno. Domagali się na niej budowy obiecanej przez gminę nowej remizy.

Jak podaje Radio Poznań, strażacy ochotnicy ze Strzyżewa Smykowego wyjeżdżają do akcji średnio 80 razy w roku. Nie tylko do gaszenia pożarów: pomagają przy wypadkach na swoim odcinku drogi krajowej nr 15, zawsze też służą pomocą mieszkańcom gminy, gdy jest taka potrzeba. Ale gdy wracają zmęczeni po akcji, nie mają nawet miejsca, żeby się przebrać i umyć, bo w obecnej remizie nie ma pryszniców i pralni. Nie mają nawet porządnego garażu – na przełomie października i listopada mają dostać nowy wóz ratownictwa drogowego, ale nie ma gdzie go trzymać…

Reklama

Poprzedni wójt gminy obiecał budowę nowej remizy i zlecił wykonanie projektu, za który zapłacono 35 tys. Ale obecna władza twierdzi, że pieniędzy na budowę nie ma. A są one spore, bo koszt remizy wyliczono na prawie 2 mln zł. Poprzedni wójt powinien zapisać środki w Wieloletnim Planie Finansowym, ale tego nie zrobił. I nowej remizy nie będzie.

Reklama

Krakowskim targiem gmina zaproponowała strażakom… wybudowanie garażu na nowy samochód. To znacznie mniejsze pieniądze, bo 250 tys. zł. Obiecała też wyremontować starą remizę.

Radio Poznań, el

Reklama
Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar