zatrzymane seicento fot. policja Gniezno

Gniezno: Był pijany, nie miał prawa jazdy i… wiózł dwójkę dzieci oraz kobietę w ciąży

Pijany mężczyzna bez prawda jazdy za kierownicą, obok kobieta w ciąży, z tyłu dwójka dzieci bez fotelików, a w schowku narkotyki. A to wszystko w jednym seicento, który gnieźnieńscy policjanci zatrzymali do kontroli.

W nocy z 1 na 2 kwietnia kilka minut po północy policjanci gnieźnieńskiej drogówki na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie chcieli zatrzymać fiata seicento do kontroli – ale kierowca na widok radiowozu dodał gazu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg na sygnale w stronę centrum miasta, bo tam kierował się fiat.

Jechał bardzo szybko, chcąc najwyraźniej zgubić policję – według policyjnego pomiaru prędkość wynosiła około 140 km na godzinę! Było to bardzo niebezpieczne, ponieważ jezdnia była mokra po opadach deszczu. Gdy auto skręciło w ulicę Konopnicką w pewnym momencie skończyła się droga szutrowa i wjechało na nieużytek. Tam udało się je zatrzymać.

I wtedy też wydało się, dlaczego kierowca uciekał, a policjanci, mimo że niejedno już widzieli, wprost nie mogli w to uwierzyć. Mężczyzna był kompletnie pijany – badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się też, że nie ma prawa jazdy – zostało mu odebrane dożywotnio. Podczas oględzin pojazdu w schowku znaleziono broń – pistolet na metalowe kulki, na który nie potrzeba zezwolenia – ale też narkotyki.

W dodatku mężczyzna nie jechał sam – obok niego siedziała jego partnerka w ciąży, a z tyłu dwójka dzieci w wieku 5 i 7 lat. Oboje bez fotelików. Ryzykował więc życiem swojej partnerki i dwójki, a właściwie trójki dzieci.

Pijany kierowca został zatrzymany i usłyszy zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu sądowego oraz posiadania środków odurzających. Została mu też pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających we krwi. Grozi mu do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

Gnieźnieńscy funkcjonariusze przypominają, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policjantami musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

KPP Gniezno

4 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze