policja Gniezno fot. policja

Gniezno: 5 tysięcy złotych za złamanie kwarantanny. Na razie

Dwie mieszkanki Gniezna zostały ukarane mandatem tej wysokości za to, że wyszły z domu podczas kwarantanny. Niestety, nie wzięły sobie tego do serca. Gdy ponownie przyszła policja, by sprawdzić, czy są w domu – znów ich nie było.

Jak informuje Radio Poznań policjanci sprawdzający, czy kobiety przestrzegają zasad kwarantanny, wybrali się do nich 15 marca. Nie zastali ich w domu i za to Powiatowy inspektor Sanitarny nałożył na nie karę w wysokości 5 tys. zł. Druga wizyta miała miejsce dziś – i znów bezskutecznie. Bo tym razem panie wybrały się z psem do weterynarza…

Policjanci i tym razem powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. O jakiej karze dla obu kobiet zadecyduje – jeszcze nie wiadomo. Przypomnijmy tylko, że z momentem wprowadzenia w Polsce stanu epidemicznego kara za nieprzestrzeganie kwarantanny wzrosła – osoba, która ją łamie, może zapłacić nawet 30 tys. zł.

el

16
Dodaj komentarz

avatar
Jarek Merc
Jarek Merc

Jak w Korei… siłą zamykać. Na głupotę nie ma lekarstwa.

Marzena Musielak
Marzena Musielak

Kwarantsnna dla tych kobiet bez wyobraźni najlepiej w areszcie .

Paulina Michalak-Wełnic
Paulina Michalak-Wełnic

Kara 50 tys na osobę.!

Paulina Żurek
Paulina Żurek

Skrajna nie odpowiedzialność!!! Kary pieniężne o wiele wyższe i prace społeczne!!!

Hanka
Hanka

Ale to w Gnieznie było czy w Witkowie raz piszecie Witkowo raz Gniezno. Trzeba dodać to mieszkanki Witkowa narodowości romskiej ktore maja w d.. e przepisy. To naród ktorego bez bata nie ogarniesz. Chodzą po miescie i sie smieją.