Gniezno: Ginekolodzy są zdecydowani na odejście z pracy

Ginekolodzy pracujący w szpitalu powiatowym w Gnieźnie nadal zamierzają odejść z pracy. Dyrekcja szpitala próbowała z nimi negocjować, jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Przypomnijmy, że w szpitalu powiatowym w Gnieźnie zagrożone jest funkcjonowanie oddziału ginekologicznego, ponieważ dziewięciu lekarzy tam pracujących złożyło wypowiedzenia. Powodem są pieniądze – ginekolodzy twierdzą, że są najgorzej wynagradzanymi specjalistami w tym szpitalu i zażądali 50 proc. podwyżki.

Jak informuje Radio Poznań, dyrekcja próbowała negocjować z lekarzami, jednak negocjacje nie dały efektu i wypowiedzenia złożone na początku miesiąca są ciągle aktualne. To może oznaczać, że w grudniu na oddziale zostanie tylko jeden lekarz – bo pozostali odejdą. Tymczasem w szpitalu w Gnieźnie rocznie przychodzi na świat 1200 dzieci i oddział ginekologiczno-położniczy jest niezbędny.

Dyrekcja szpitala tłumaczy, że nie może dać takich podwyżek, jakich chcą lekarze, bo nie ma na to pieniędzy. Jednak nie traci nadziei, że uda się wypracować inne rozwiązanie.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar