Gmina została bez komunikacji miejskiej. “Wszystkie kursy komunikacji miejskiej zostają zawieszone”

Gmina Oborniki została pozbawiona komunikacji miejskiej. Realizująca usługi transportu dla gminy firma poinformowała władze miasta o “zaburzeniu płynności finansowej”.

Pismo od przewoźnika, firmy Warbus sp. z o.o., wpłynęło wczoraj wieczorem i zapowiadało, że już dzisiaj usługi transportowe zostaną zawieszone. – Gmina Oborniki pomimo aktualnej umowy z firmą Warbus sp. z o.o., dotyczącą świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została postawiona przed faktem dokonanym, jednak ma plan awaryjny. Procedura jego wdrażania została rozpoczęta dziś wieczorem, jednak zorganizowanie nowego taboru oraz podpisanie umowy z nowym przewoźnikiem może potrwać od 14 do 21 dni – napisali przedstawiciele gminy na swojej stronie internetowej.

Władze gminy liczą, że już w przyszłym tygodniu busy ponownie wyjadą na ulice. Pierwsze rozmowy w tych sprawach mają być już prowadzone z potencjalnymi wykonawcami.

Dotychczasowy przewoźnik, firmy Warbus, za obecną sytuację wini władze gminy… Lublin. Według przedstawicieli firmy ma ona być winna przewoźnikowi 6 milionów złotych. To właśnie brak tych pieniędzy wpłynął na pogorszenie sytuacji finansowej całej firmy, co ostatecznie miało doprowadzić do zawieszania przewozów na terenie gminy Oborniki.

Dodaj komentarz

avatar