Gmina została bez komunikacji miejskiej. “Wszystkie kursy komunikacji miejskiej zostają zawieszone”

Gmina Oborniki została pozbawiona komunikacji miejskiej. Realizująca usługi transportu dla gminy firma poinformowała władze miasta o “zaburzeniu płynności finansowej”.

Pismo od przewoźnika, firmy Warbus sp. z o.o., wpłynęło wczoraj wieczorem i zapowiadało, że już dzisiaj usługi transportowe zostaną zawieszone. – Gmina Oborniki pomimo aktualnej umowy z firmą Warbus sp. z o.o., dotyczącą świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została postawiona przed faktem dokonanym, jednak ma plan awaryjny. Procedura jego wdrażania została rozpoczęta dziś wieczorem, jednak zorganizowanie nowego taboru oraz podpisanie umowy z nowym przewoźnikiem może potrwać od 14 do 21 dni – napisali przedstawiciele gminy na swojej stronie internetowej.

Władze gminy liczą, że już w przyszłym tygodniu busy ponownie wyjadą na ulice. Pierwsze rozmowy w tych sprawach mają być już prowadzone z potencjalnymi wykonawcami.

Dotychczasowy przewoźnik, firmy Warbus, za obecną sytuację wini władze gminy… Lublin. Według przedstawicieli firmy ma ona być winna przewoźnikowi 6 milionów złotych. To właśnie brak tych pieniędzy wpłynął na pogorszenie sytuacji finansowej całej firmy, co ostatecznie miało doprowadzić do zawieszania przewozów na terenie gminy Oborniki.

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar