Gdzie odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w powiecie? Już wiemy!

Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska

Przez długi czas biuro prasowe PiS nie chciało podać nowego miejsca spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami powiatu poznańskiego, choć już wczoraj wiele osób wiedziało, że odbędzie się w Kórniku. Teraz jest już oficjalne potwierdzenie.

Jarosław Kaczyński spotka się więc z wybranymi mieszkańcami powiatu poznańskiego w Hotelu Daglezja w Kórniku przy ulicy Woźniaka 7. Z wybranymi – ponieważ od kilku dni nie tylko nie można się było dowiedzieć, gdzie spotkanie się odbędzie. Chętni otrzymywali informację w biurze posła Bartłomieja Wróblewskiego, który jest jego głównym organizatorem, że nie ma już wolnych miejsc.

Przypomnijmy, że pierwszym wyborem była szkoła w Zalasewie – jednak gdy poseł poinformował o tym, że tam się odbędzie, i szkoła, i wiceburmistrz Swarzędza natychmiast poinformowali, że nie ma żadnej umowy podpisanej w tej sprawie, a organizowanie spotkań o charakterze politycznym w placówkach edukacyjnych to nie jest dobry pomysł.

Poseł rozpoczął gorączkowe poszukiwania nowego miejsca spotkania – a po drodze okazało się, że kłopoty są także ze spotkaniem w Poznaniu, które organizował Tadeusz Zysk. Poznańscy politycy zamówili salę na MTP na godzinę 13.00, a okazało się, że prezes będzie później. Musieli więc odwołać rezerwację na MTP i wynajęli Centrum Wykładowo – Konferencyjne Politechniki Poznańskiej.

Ostatecznie więc Jarosław Kaczyński w Kórniku będzie o godzinie 15.00, a w Poznaniu – o godzinie 18.00. Oba spotkania zostały już oficjalnie potwierdzone przez biuro prasowe PiS.

Opozycja już zapowiedziała, że powita prezesa PiS szczególnie serdecznie w Kórniku, wyszczególniając na transparentach dokonania PiS podczas 7 lat rządów.

Podziel się: