Gdzie kupować kartony do sklepu internetowego?

Obecnie coraz popularniejsze w naszym kraju stają się zakupy internetowe. Sklepy przy ulicach handlowych ustępują miejsca sklepom internetowym reprezentującym przeróżne branże – od ubrań przez akcesoria GSM po żywność. Wszystkie zamówienia internetowe łączy jednak zwykle jeden wspólny produkt – karton w którym docierają do nas internetowe zamówienia. Dowiedz się skąd brać kartony i inne opakowania wysyłkowe na potrzeby realizacji dostaw w twoim biznesie!

Są trzy podstawowe źródła zaopatrzenia w pudełka wysyłkowe. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy i ich wybór zależy od rodzaju asortymentu, budżetu czy przyjętej polityki firmy. Przejrzymy więc po kolei dostępne opcje.

1) Recykling – opakowania z odzysku

Pod tym pojęciem rozumie się wykorzystanie kartonów w których otrzymujemy towar będący ofertą naszego sklepu internetowego. Zwykle zamawia się większe ilości od producenta czy pośrednika które przychodzą w większych i mniejszych pudłach. Często po rozpakowaniu dostawy zostaje sporo kartonów w bardzo dobrym stanie które można spokojnie wykorzystać ponownie do wysyłki, tym razem do naszego klienta.

Jest to rozwiązanie najtańsze oraz korzystne dla środowiska – karton będzie wykorzystany przynajmniej dwukrotnie przed ponownym przetworzeniem które pochłania dużo wody i energii. Pierwszym minusem stosowania kartonów z odzysku jest natomiast nieprzewidywalność – trudno przewidzieć ile pustych kartonów będzie nadawało się do wykorzystania a używając niedopasowany karton zużyjemy sporo wypełniaczy. Drugą wadą tego rozwiązania jest często niska estetyka – kartony wtórne są zwykle zadrukowane, zaklejone taśmami, czasem ubrudzone czy osłabione bądź przedarte i trudno zapewnić powtarzalność. Po trzecie ograniczamy tak rodzaje opakowań – raczej niemożliwe jest ponowne wykorzystanie foliopaku czy koperty bąbelkowej.

2) Kartony od producenta

Dla bardziej doświadczonych, którzy już rozwinęli swój biznes do sporych rozmiarów bądź mają bardzo dobrą marżę i są w stanie w cenie zawrzeć istotny koszt produkowanego pod wymiar, zadrukowanego pudełka. Możemy wtedy prawie dowolnie ustalić konstrukcję opakowania dopasowanego pod produkt i identyfikację wizualną naszej firmy w postaci kolorowego zadruku.

W zamian jednak za pełną indywidualizację musimy pokryć koszt narzędzi do ich wytworzenia (klisze, wykrojniki), płacimy znacznie wyższą ceną za karton jeśli zamówimy mniej niż kilka palet z rozmiaru oraz trzeba się liczyć z czasem realizacji ok 1-2 miesięcy od złożenia zamówienia. Dodatkowo w związku z koniecznością zamówienia większej ilości na zapas potrzebne jest miejsce do składowania opakowań.

3) Hurtownia kartonów

Ostatnie rozwiązanie to zaopatrywanie się w opakowania wysyłkowe w hurtowni. Taki dystrybutor opakowań posiada stałą ofertę kartonów – zarówno klapowych jak i wykrojnikowych – oraz akcesoriów opakowaniowych dostępnych od ręki. Zwykle też gotowych na poczekaniu do odbioru bądź wysyłki kurierem na terenie całej Polski. Realizacja od zamówienia do dostawy pod wskazany adres trwa często ledwie 1-2 dni robocze. Zamówić można zarówno 10-20-50 kartonów jak i pełne palety w korzystnych cenach.

Minusy? Możliwość indywidualnego dobrania rozmiaru należy zastąpić dopasowaniem do oferty dystrybutora, zwykle nawet 100 czy więcej formatów. Kartony są też droższe niż używane za to powtarzalne, nowe i dostępne w odpowiedniej ilości.

Dlaczego warto zaopatrywać się w hurtowni pudełek? Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco zamawiać odpowiednie rozmiary i ilości sprawdzonych kartonów wedle zużycia bez konieczności planowania i magazynowania na kilka miesięcy w przód. Do tego stała, przewidywalna oferta i szybka dostawa nawet kolejnego dnia. Ponadto w jednym miejscu dostępnym 24h na dobę zaopatrzymy się nie tylko w kartony ale też koperty bąbelkowe, foliopaki, taśmy czy przylgi kurierskie.

Gdzie można znaleźć taką hurtownię w Poznaniu? Od 2020 roku działa pierwsza taka hurtownia kartonów i materiałów opakowaniowych w tym mieście – HEYKAPAK zlokalizowana na Starołęce, wcześniej na Książęcej, a od 1 lutego 2022 przy Unii Lubelskiej 1 koło Ronda Żegrze. Zamówione na www.heykapak.pl materiały opakowaniowe odebrać można tam jeszcze tego samego dnia bądź zamówić z dostawą w ciągu 2 dni pod dowolny adres na terenie Polski. Przekonaj się sam!

Artykuł sponsorowany