Gdzie jest najmniej bezpiecznie w Wielkopolsce? Wynik może zaskoczyć!

Turek fot. UM Turek

Aż trzy wielkopolskie miasta znalazły się w dziesiątce najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce. Kryteria doboru były proste – wybierano miasta, w których dochodzi do największej liczby przestępstw.

Portal Business Insider Polska na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego przygotował listę dziesięciu miast Polski, w których jest najwięcej zabójstw, bójek, kradzieży, namawiania do samobójstw, niszczenia mienia i wypadków drogowych.

Na szóstym miejscu zestawienia znalazły się Turek, Dobra, Tuliszków w powiecie tureckim. W tych trzech miastach, jak podaje BIP, stwierdzono 32,7 przestępstw o charakterze kryminalnym na 1 tys. mieszkańców. To dało im najwyższe miejsce w Wielkopolsce, no i szóste w kraju. Jedyne, co tu może podnosić na duchu, że wykrywalność tych przestępstw w tych trzech miastach wynosi aż 96 proc.

Warto dodać, że na pierwszym miejscu ex aequo znajdują się trzy miejscowości województwa zachodniopomorskiego: Gryfice, Płoty i Trzebiatów, gdzie przestępstw o charakterze kryminalnym stwierdzono 90,9 na 1 tys. mieszkańców. Na drugim – Nowy Sącz z województwa małopolskiego (88,6 przestępstw), a na trzecim Sieradz, Błaszki, Warta i Złoczew z województwa łódzkiego (88,7 przestępstw).

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: