Garaże blaszane jak ocieplić

Garaż blaszany to coraz częściej wybierana alternatywa, dzięki której możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
Garaż blaszany – jaki wybrać?

Garaże blaszane to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Są bowiem dużo tańsze od murowanych konstrukcji. Co więcej, obecnie na rynku możemy znaleźć szeroki wybór garaży blaszanych, które różnią się między sobą kształtem, wielkością czy materiałami, z których zostały wykonane.
Dzięki temu możemy w pełni dopasować rodzaj garażu blaszanego do naszych potrzeb. Jednocześnie jednak sprawia to, że często zwyczajnie nie wiemy na jaki garaż się zdecydować. Sprawdźmy więc, na co warto zwrócić uwagę.

Rodzaj zastosowanych materiałów

Wybierając garaż blaszany, który sprawdzi się w naszym ogrodzie warto stawiać na te, które wykonane są z solidnych materiałów odpornych na działanie wilgoci, słońca oraz innych czynników, które mogłyby powodować ich korodowanie. Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych garaży są te, które wykonane zostały z blachy stalowej ocynkowanej. Jest ona wyjątkowo odporna. Jeśli jednak poszukujemy tańszego rozwiązania możemy zastanowić się również nad garażami, których blacha trapezowa pokrywana jest farbą akrylową lub specjalną okleiną.

Wymiary i rodzaj dachu

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę są wymiary garażu blaszanego. Jeśli zamierzamy garażować w nim jeden pojazd warto wybrać blaszak o standardowych wymiarach czyli 3 x 5 m. Ważna jest jego wysokość – powinna wynosić co najmniej 2,2 m niezależnie od tego jaki rodzaj dachu wybierzemy. Możemy zdecydować się na dach jednospadowy, który sprawdzi się w przypadku, gdy blaszak będzie przylegał do ściany budynku lub dwuspadowy – idealny w przypadku obiektów wolnostojących.

Garaż podwójny – kiedy będzie dobrym wyborem?

Obecnie w ofertach producentów znajdziemy garaże pojedyncze i podwójne. Kiedy warto zdecydować się na zakup drugiego rozwiązania? Przede wszystkim w przypadku, w którym garaż ma służyć dwóm pojazdom. Jest to znacznie bardziej wygodne rozwiązanie niż kupno jednego dużego blaszaka bez ścianek. Garaż taki przyda nam się również w przypadku gdy zamierzamy wykorzystywać blaszak w kilku celach. Przykładowo, jeśli w blaszaku chcemy garażować auto a jednocześnie przechowywać narzędzia, rowery czy sprzęt ogrodowy – podwójny garaż pozwoli nam zachować ład i porządek.

Ocieplenie – czy jest konieczne?

Wielu producentów takich jak Garaże Blaszane Lubuskie oferuje swoim klientom blaszaki, które posiadają ocieplenie. Kiedy warto zdecydować się na taki wybór? Przede wszystkim w przypadku, w którym zamierzamy przebywać w garażu latem lub zimą np. majsterkując. Wówczas ocieplenie jest wręcz niezbędne.
To również dobry wybór dla osób, które nie chcą wsiadać do wychłodzonego lub maksymalnie nagrzanego latem samochodu.

Garaże drewnopodobne – co warto o nich wiedzieć?

Coraz częściej producenci blaszaków oferują nam garaże drewnopodobne. Czy warto zdecydować się na zakup takiego właśnie garażu? Tak, jeśli zależy nam na tym, by nasz blaszak prezentował się efektownie i stanowił estetyczne uzupełnienie np. budynku mieszkalnego. Bardzo często garaże te wybierane są również przez osoby, które chcą korzystać z nich w roli domku ogrodowego. Pamiętajmy jednak, że cena garażu drewnopodobnego może być nieco wyższa niż tych, których blacha jest jedynie malowana.

Podsumowując, dobre firmy, które specjalizują się w produkcji garaży blaszanych takie jak Garaże Blaszane Lublin oferują nam szeroki wybór konstrukcji, z których każdy z nas może wybrać to, czego potrzebuje. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria nie powinieneś mieć problemu z wyborem takiego garażu, który spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Artykuł sponsorowany

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze