CBA fot. CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby za korupcję

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby, w tym jedną bezpośrednio po przyjęciu łapówki. Teraz zajmie się nimi Prokuratura Regionalna w Poznaniu.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

– Ustalenia poznańskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego wskazywały na istnienie przestępczego procederu polegającego na powoływaniu się na wpływy w instytucjach publicznych województwa lubuskiego oraz możliwości załatwienia określonych korzyści w zamian za łapówki – czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dzięki czynnościom śledczym, agentom udało się zatrzymać na gorącym uczynku osobę, zaraz po przyjęciu łapówki. Funkcjonariusze CBA zatrzymali też Burmistrza Szprotawy, na wpływy u którego powoływała się osoba złapana na gorącym uczynku. Trzecia zatrzymana osoba powoływała się na swoje wpływy u wojewódzkiego konserwatora zabytków i oferowała “pomoc” w załatwieniu spraw urzędowych. Według agentów CBA nie za darmo.

Funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania i pracy zatrzymanych, w celu zgromadzenia materiałów dowodowych. Zatrzymani mają zostać doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Poznaniu.

Źródło: CBA

Dodaj komentarz

avatar