Poznań będzie dziś fioletowy. Dlaczego?

Fioletowy Poznań dla Wcześniaków
Na całym świecie w dniu 17.11 najważniejsze budynki w miastach podświetlone zostają na fioletowo z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Także i Poznań co roku bierze udział w akcji.

Podświetlenie budynków na fioletowo jest gestem solidarności z Małymi Wojownikami w dniu ich święta. To także zwrócenie uwagi na problem wcześniactwa: 1 na 10 noworodków rodzi się przedwcześnie.W akcji może wziąć udział każdy – wystarczy postawić na oknie światełko w fioletowym kolorze. „To niewielki, ale bardzo ważny gest” – piszą organizatorzy z Laboratorium Marzeń – „że wiemy, że pamiętamy i że jesteśmy razem”.

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w akcji, proszeni są o przesłanie zdjęć do organizatorów, by mogli je opublikować na stronie. Niezależnie od tego oni sami będą dziś w mieście polować na wszystkie budynki oświetlone na fioletowo.

Na pewno zostaną podświetlone Centrum Kultury Zamek, Avenida Poznań, Bałtyk, Poznań Inea Stadion oraz Iglica Międzynarodowych Targów Poznańskich. Marzeniem organizatorów akcji jest zobaczenie całego Poznania oświetlonego na fioletowo. Czy to się uda w tym roku?

Laboratorium Marzeń, el

Podziel się: