Filip Bednarek na testach w Lechu

Lech Poznan fot. Przemysław Szyszka2
Od rana 27-letni bramkarz holenderskiego SC Heerenveen przechodzi w Poznaniu testy medyczne. Jeżeli zaliczy je pomyślnie, to w piątek podpisze kontrakt z Kolejorzem.

Bednarek obecnie jest piłkarzem holenderskiego sc Heerenveen, dla którego w tym sezonie Eredivisie rozegrał sześć spotkań. Nie zaliczy ich już więcej, ponieważ w związku z pandemią koronawirusa liga holenderska zakończyła swoje rozgrywki.

27-latek już w czasach juniorskich wyjechał do Holandii, gdzie przez lata rozwijał się w strukturach FC Twente, jednak dla seniorskiego zespołu rozegrał zaledwie jedno spotkanie w ramach Ligi Europy. Kolejnym przystankiem w jego karierze był FC Utrecht, w którego barwach zadebiutował w Eredivisie. Jednak najlepsze były dla niego dwa sezony spędzone na zapleczu w De Graafschap, gdzie na pozycji bramkarza był niekwestionowanym numerem jeden.

Jego dobra postawa zaowocowała transferem do sc Heerenveen, ale miejsce w podstawowym składzie tego zespołu wywalczył sobie dopiero na początku tego roku. Prywatnie Filip Bednarek jest starszym bratem Jana, czyli byłego środkowego obrońcy Lecha, a obecnie zawodnika angielskiego FC Southampton.

Golkiper od czwartkowego poranka przebywa na testach medycznych w Poznaniu i jeżeli przejdzie je pomyślnie, to złoży podpis pod umową z Kolejorzem. Wraz z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z obecnym klubem, więc kontrakt z Lechem będzie obowiązywał formalnie od 1 lipca tego roku.

Lech Poznań, el

Podziel się: