Festiwal Kryminału Granda rusza 17 września!

plakat festiwalu Granda 2021 fot. Granda

Dwa miejsca zamiast jednego, bo DS Hanka i Laba Land, idiom: Przypadek i mnóstwo fantastycznych gości. W dniach 17-19 września już po raz siódmy Poznań opanują kryminaliści. Oj, będzie się działo…

„Program Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA, tym razem odbywającego się w dwóch miejscach: DS. Hanka i w LABA.Landzie, jak co roku gęsty jest od nieprzypadkowych gości i wydarzeń!” – zapewniają organizatorzy. I nie rzucają słów na wiatr, to byłoby bardzo ryzykowne wśród festiwalowych gości znanych przecież głównie z morderczych skłonności…

W DS Hanka (al. Niepodległości 26) będą więc specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej: antropolodzy, genetycy, lekarze sądowi. Prof. dr hab. Daniel Boduszek poprowadzi wykład 18+** o psychopatach, a Biuro Programu Niepodległa przedstawi premierowo filmowy portret Stanisławy Paleolog, pierwszej komendant policyjnych oddziałów kobiecych.

Trzydniowe wydarzenie uświetnią też najbardziej znani polscy pisarze i scenopisarze, w tym Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki, Max Czornyj, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Hanna Greń, Olga Rudnicka i Marek Stelar.

Nowym punktem programu jest Ognisko Kryminalistów – Granda zaprosi na nie w sobotni wieczór do swojej nowej plenerowej miejscówki, LABA.Landu przy ulicy Przełajowej 5. Przy ogniu tysiąca palenisk będzie można na żywo doświadczyć słuchowiska kryminalno-sensacyjnego „Ballada o mieszadełku” i zrobić sobie retro zdjęcie z ulubionym pisarzem. O pełne brzuchy publiczności zadbają food trucki.

Niedzielny poranek dedykowany będzie dzieciom. Podczas gdy najmłodsi wraz z książkowymi bohaterami rozwiązywać będą kryminalne zagadki pod okiem wydawnictwa Zakamarki, wraz ze Strefą Aikido ćwiczyć zabójcze wyskoki i kopnięcia, a przy boku policji poznawać techniki kryminalistyczne, dorośli ze spokojem usiądą na spotkaniach z kolejnymi pisarkami i pisarzami.

Granda jest oczywiście obecna w całym mieście poprzez swoje Stacje Sensacje. W ich ramach AszTeatr (ul. Starołęcka 60A) zaprasza na spektakl „Seks, zioło i stara szafa”, Biblioteka Raczyńskich )plac Wolności) – na wystawę o wielkopolskich czarownicach. W Bramie Poznania (Gdańska 2) będzie można wziąć udział w kryminalnej grze rodzinnej, a w poznańskiej Marynce (Liceum im. Marii Magdaleny) m.in. spotkać się z pisarzami. Dla zmęczonych wrażeniami Brisman Kawowy Bar przygotuje kryminalne krwawe kawy. A to nadal nie wszystkie atrakcje!

Tegoroczna Granda potrwa od 17 do 19 września. Pełną informację o programie festiwalu oraz mapę Stacji Sensacji można znaleźć na jego stronie.

Partnerami festiwalu są: Biblioteka Raczyńskich, Uniwersytet Medyczny im, Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, Biuro Programu Niepodległa oraz DecoCultura.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Sponsorami wydarzenia są: Ahmad Tea i Chocolissimo.

Festiwalowi patronują: Radio 357, portal TenPoznań, portal Zupełnie Inna Opowieść.

Źródło: Mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: