Facebook, WhatsApp i Instagram nie działają. Na całym świecie!

fot. pixabay.com

Awarię stwierdzono około godziny 16.44, bo wtedy na całym świecie przestały działać Facebook, WhatsApp i Instagram. Problemy mają także polscy użytkownicy serwisów, a co jest przyczyną awarii i jak długo potrwa jej usuwanie – nie wiadomo.

Według DownDetector w ciągu kilkunastu minut przed godziną 17.00 pojawiło się ponad 50 tys. zgłoszeń awarii z całego świata, także z Polski. Wiele osób nie mogło się zalogować na swoje konto, inni skorzystać z usług dostępnych za pomocą Facebooka, WhatsAppa i Instagrama.

„Pracujemy nad tym, aby wszystko wróciło do normy i wyślemy tutaj aktualizację tak szybko, jak to możliwe”- poinformował dyrektor ds. komunikacji na Facebooku, Andy Stone, na Twitterze.

Na razie nie wiadomo jednak, co spowodowało awarię i jak długi czas będzie potrzebny do jej usunięcia. Próbowała się tego dowiedzieć CNN Business, jednak nie uzyskała odpowiedzi od władz konsorcjum Marka Zukerberga.

Co ciekawe, kilka minut po zgłoszeniu awarii Facebooka, Instagrama i WhatsAppa w USA stwierdzono awarię sieci komórkowych Verizon, T-Mobile i ATT&T. Ich usługi komórkowe są niedostępne, nie mogą się połączyć z internetem.

Źródło: Onet.pl

Podziel się: