Era Jazzu: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet (ZDJĘCIA)

Era Jazzu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet fot. Sławek Wąchała

To jedyny zespół w kraju, który łączy świat jazzu i hip hopu – tak przedstawił koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet Donizy Piątkowski, szef Ery Jazzu. Podczas piątkowego koncertu w CK Zamek muzycy pokazali, co potrafią.

Dionizy Piątkowski przed koncertem powiedział o zespole, że są nowatorscy nie tylko w warstwie artystycznej, ale także w odniesieniu do współczesnej kultury muzycznej. Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to jedyny w kraju zespół regularnie łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu. Muzycy dotąd wydali cztery płyty, bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków, a swoim koncertami łączą kilka pokoleń słuchaczy.

Ich muzyka to połączenie jazzu, muzyki improwizowanej i rapu. Frontmanem zespołu jest Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”, charyzmatyczny raper, wokalista, muzyk z 20-letnim stażem i pionier łączenia rapu z elementami jazzu. W skład zespołu wchodzą także trębacz Tomek Nowak, współpracownik zespołów Nigela Kennedy, Kuba Płużek, jeden z najbardziej kreatywnych polskich pianistów jazzowych, basista Alan Wykpisz, który koncertował z takimi osobistościami jak Dave Liebman czy Randy Brecker, perkusista Maksymilian Olszewski, współtwórca zespołów The Flash i 3Kings oraz Wojciech Długosz (Mr Krime), polski DJ i producent muzyczny.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: