piątek, 29 marca, 2024

Emocje do ostatniego gwizdka. Lech Poznań wygrywa z Górnikiem Zabrze!

Piłkarze Lecha pokonali na wyjeździe Górnik Zabrze 1:2. Lechici w ostatnich minutach bronili się całym zespołem przed kolejnymi atakami gospodarzy.

W teorii Lech miał zmierzyć się z zespołem znajdującym się w dolnej części tabeli, który na dodatek w ostatnich dwóch spotkaniach zanotował dwie porażki. Górnik jednak w wielu spotkaniach wygląda lepiej niż wskazują na to osiągane przez zespół wyniki.

Sam mecz zaczął się dla “Kolejorza” jednak idealnie. Po dwójkowej akcji Ba Loua i Marchwińskiego, piłka spadła pod nogi Ishaka, który doskonałym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy.

Radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo. Już po sześciu minutach sędzia podyktował rzut karny za faul Milica na Podolskim. Do piłki podszedł Włodarczyk, który pewnym uderzeniem pokonał Bednarka.

Ostatnia bramka tego meczu padła w drugiej połowie – ponownie po rzucie karnym. Tym razem Milić był zawodnikiem faulowanym w polu karnym Górnika. Sędzia po weryfikacji VAR przyznał poznaniakom “jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Ishak.

Dzięki zwycięstwu Lech Poznań znajduje się na siódmej pozycji w tabeli (21 punktów). W kolejnym ligowym spotkaniu “Kolejorz” zmierzy się na wyjeździe z Cracovią. W środku tygodnia poznaniacy zagrają jeszcze ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski.

Strona głównaSportEmocje do ostatniego gwizdka. Lech Poznań wygrywa z Górnikiem Zabrze!