Elewacja przedszkola i kina pomazana sprayem. Policja zatrzymała podejrzanych

zabazgrane ściany fot. policja Środa Wlkp

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej od kwietnia szukali sprawców zniszczenia elewacji średzkiego przedszkola “Tęczowa Kraina” oraz przejścia należące do kina “Baszta”. Udało im się ustalić podejrzanych – to dwóch chłopców w wieku 12 i 16 lat.

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KPP w Środzie Wlkp. w kwietniu zostali powiadomieni przez właścicielkę budynku o tym, że ktoś zabazgrał elewację i parapety przedszkola “Tęczowa Kraina” farbą w sprayu. Tego samego dnia kino poinformowało na swoim profilu społecznościowym o uszkodzeniu elewacji w przejściu prowadzącym do kina – policjanci skontaktowali się z właścicielami kina i przyjęli zgłoszenie także od nich.

Monitoring pozwolił szybko ustalić podejrzanych o zniszczenie elewacji.
– Dzięki dostarczonemu nagraniu z monitoringu sprawcy szybko zostali rozpoznani przez funkcjonariuszy z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii – informuje st. post. Angelika Środa, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej. – Okazało się, że sprawcami w obu przypadkach byli ci sami nieletni- 12-latek i 16-latek. Młodzi mieszkańcy powiatu średzkiego dokonali zniszczeń na łączną kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Teraz sprawa znajdzie swój finał w III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Środzie Wlkp.

Podziel się: