Edison Festival, muzyka ethno i japońskie inspiracje. Co można robić w Poznaniu 7-9 lipca?

fot. Sławek Wąchała

Dwa festiwale muzyczne, “The Doors Flashback”, ethno w KontenerArt i Domu Tramwajarza, Poznańskie Muzykalia z repertuarem Andrzeja Zauchy, Orkiestra Antraktowa w plenerze oraz japońskie klimaty na Szelągu. Mimo wakacji w Poznaniu dzieje się dużo i można mieć spory kłopot z wyborem…

Piątek, 7 lipca

The Doors Flashback
Scena Pod Minogą Nowowiejskiego 8, Poznań
7 lipca @ 20:00

“The DOORS Flashback” to nowy i prawdopodobnie jedyny na polskim rynku cover band legendarnej, amerykańskiej grupy “The Doors”. Jesteśmy składem grającym ten repertuar całkowicie na żywo. Nasze koncerty w hołdzie The Doors to 90 minutowe show.
Szczegóły tutaj

Koncert – AfroTuba z Katarzyną Brodą
SP60, ul. Boranta 2, Poznań
7 lipca @ 19:00

AfroTuba gra muzykę, która jest fuzją różnych gatunków, a którą nazywają etno-fusion. To inspiracje z rytmów i pieśni griotów z Afryki Zachodniej, Bałkanów, Ameryki Łacińskiej i muzyki nowoczesnej. Różnorodne punkty odniesienia oddaje energetyczna i zróżnicowana formuła muzyczna autorskich aranżacji.

Koncert zespołu Faso Tamala
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
7 lipca @ 20:00

Muzyka Faso Tamala to fuzja dźwięków Afryki Zachodniej z aromatami reszty świata. Grają utwory tradycyjne oraz kompozycje własne, których wspólnym mianownikiem jest taneczny afrobeat.

Follow Rivers – Koncert Solo na Szelągu vol. 51
Ogród Szeląg, ul. Ugory 97
7 lipca @ 20:00

Follow Rivers to indie folkowe małżeństwo (Patrycja i Krzysztof). Razem z nietuzinkowym i ciepłym wokalem oraz gitarą zarówno akustyczną jak i elektryczną, tworzą domowy klimat, przy którym łatwo o wzruszenie.

Koncert zespołu Oh Voyage
KontenerART, ul. Ewangelicka, Poznań
7 lipca @ 21:00

Oh Voyage to dynamiczny duet złożony z dwóch utalentowanych muzyków z Turcji. Aktas Erdogan i Erol Leenhouts tworzą unikalne dźwięki, które płynnie łączą taneczne beaty downtempo z organiczną anatolijską psychodelią. Występ na żywo zespołu to spektakl z tradycyjnymi instrumentami z Bliskiego Wschodu.

Malta Garden Festival
Polana Harcerza, ul. Wiankowa 3
7 – 8 lipca 16:00 – 1:00

Wystąpią:
Piątek 16:00-01:00
Retro Stage: Adams, Arusha, Clubbasse, Diabllo b2b Jay BAe, Gregory, Insane, Matys, Omen
Club Stage: Candybass, DJ Kuba & Neitan, Emdi, Hazel, Killer, Nina Suerte, Roobs, Wajs

Sobota 14:00-01:00
Trance Stage: 4 Strings, Arctic Moon, Bryan Kearney, Matt Bukovski, Nitrous Oxide, Ram, Rafuss, Sean Tyas, Tiddey
Alternative Stage: Arusha, Drilla, DUSS, Gregor Larsen, Inoxx, Kolonie, Matthew Clarck, Neevald, Miqro, Omnia

Edison Festival 2023
Best Western Hotel Edison, ul. Wypoczynkowa 60, Baranowo
7 – 8 lipca @ 16:30 – 22:00

Program koncertów:
7 lipca – Muchy, ARS LATRANS Orchestra, Voo Voo, Grubson, Rosalie.
8 lipca – Mikromusic, Anita Lipnicka, Sorry Boys, Paula Roma

Sobota, 8 lipca

I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
Kino Teatr Apollo ul. Ratajczaka 18, Poznań
8 lipca @ 16:00, 19:00

W dniu ślubu przed oczyma bohaterów stają egzystencjalne pytania: małżeństwo z rozsądku i pod społeczną presją? Czy może pełna szczęścia i radości wolność w otulinie prawdziwej miłości? Podczas spektaklu autor przedstawia nam siedem postaci, które przeżywają cały wachlarz emocjonalny. Niektóre historie bawią do łez, a inne dostarczają romantycznego wzruszenia…
Szczegóły tutaj

Koncert plenerowy Orkiestry Antraktowej
Park Fryderyka Chopina, ul. Por. Janiny Lewandowskiej, Poznań
8 lipca @ 17:00

Teatr Polski zaprasza do Parku Fryderyka Chopina w Poznaniu, w którym Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu pod batutą Adama Domurata zagra drugi letni koncert plenerowy.
Program koncertu:
Max Bruch – Serenada na podstawie szwedzkich melodii ludowych op. posth
Edvard Grieg – Suita w dawnym stylu “Z czasów Holberga” op. 40 na orkiestrę smyczkową

Niedziela, 9 lipca

blisko // spektakl
Scena Wspólna Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
9 lipca @ 10:00

“blisko” to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, odkrywamy świat. Świat naszej relacji. Bliskość i wszystko to, co z niej powstaje. Narodziny.
Szczegóły tutaj

Poznań w formie – bezpłatny festyn rodzinny
Cytadela
9 lipca @ 11:00-16:00

W ciągu najbliższych miesięcy zaplanowano 10 wydarzeń “Poznań w formie”, których program wypełnią dedykowane całym rodzinom wydarzenia i atrakcje promujące zdrowy i aktywny tryb życia oraz edukację ekologiczną. W programie występy i zabawy dla najmłodszych, warsztaty ekologiczne, strefa bezpieczeństwa, a także bezpłatne badania oraz profilaktyka.

ZABAWY PODWÓRKOWE. RAZ, DWA, TRZY… TERAZ TY! // interaktywny spektakl plenerowy
Scena Wspólna Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą, Poznań
9 lipca @ 12:00

Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku! Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe, czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane zastosowanie kredy, chodnika, czy trzepaka! Podwórkową atmosferę zapewnią dwie aktorki i muzyk grający na żywo. Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka.
Szczegóły tutaj

Koncert z cyklu Poznańskie Muzykalia z utworami Andrzeja Zauchy
Muszla Koncertowa, Park Wilsona
9 lipca @ 18:00

To niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć kultowe przeboje, takie jak “Byłaś serca biciem”, “Czarny Alibaba” czy “C’est la vie – Paryż z pocztówki” na żywo. Na scenie wystąpią utalentowani wokaliści młodego pokolenia z towarzyszeniem zespołu muzycznego złożonego ze studentów i absolwentów poznańskiej Akademii Muzycznej.

Wystąpią wokaliści: Marianna Ćwiąkała, Natalia Jankowska, Mariusz Koliński, Sylwester Łyżwiński, Kacper Połatyński, Mateusz Półrolniczak, Jakub Rajman, Aleksandra Śliwińska, Mewa Topolska, Zuzanna Piłasiewicz, Kaja Stępniak wraz z zespołem w składzie: Emma Kluczyńska – piano, Krzysztof Szymenderski – gitara, Dawid Stawecki – gitara basowa, Kuba Kozłowski – perkusja, Julia Oleksa – saksofon, Karol Girwidz – klarnet.
Prowadzenie koncertu: Andrzej Błaszczak

Japońskie Inspiracje w Ogrodzie Szeląg
Ogród Szeląg, ul. Ugory 97, Poznań
9 lipca @ 18:00

Chór Kameralny Hibike to żeński zespół powstały 8 lat temu z inicjatywy jego dyrygentki Katarzyny Jaskóleckiej w Poznaniu. Chórzystki to dziewczyny z pasją, zakochane w śpiewie oraz kulturze japońskiej. Repertuar Hibike (jap. wybrzmiewaj) to prawie w całości utwory japońskich kompozytorów, by pokazać piękno japońskiej twórczości i języka, czyli to, co je urzekło w kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Specjalnie na tę okazję Hibike zaprosiło aż troje wyjątkowych pianistów:
Kimiko Morizono – japońska śpiewaczka, pianistka i dyrygentka, zaprzyjaźniona z Hibike
Ewa Kamyszek – poznańska pianistka i wokalistka jazzowa, współpracująca z Hibike już od 5 lat
Jakub Koterba – pianista i świeżo upieczony dyrygent

Źródło: mat. pras.

Podziel się: