Dzień Sąsiada na Świętym Marcinie

Podziel się!

Pyszne domowe ciasta, lody w różnych smakach, a na deser – niesamowite popisy Teatru Z Głową w Chmurach i wspólne tańce. Dzień Sąsiada na Świętym Marcinie udał się nad podziw!

Mimo dość niepewnej pogody, która co i rusz groziła deszczem, zainteresowanych Dniem Sąsiada nie brakowało. Przyszli też sąsiedzi.

– Mieszkam przy Świętym Marcinie, więc jak mogłabym nie przyjść – śmieje się pani Maria Bartczak. – Zawsze to atrakcja, bo ja już jestem w tym wieku, że za daleko nie mogę dojść, nogi już nie te…To zawsze cieszę się, jak coś organizują mi w pobliżu.
Pani Jadwidze Kowalczyk, sąsiadce pani Marii, również Dzień Sąsiada bardzo się podoba. Przyszła tu z wnuczką Emilką.
– Emilce to najbardziej podobają się lody – mówi pani Jadwiga. – A mnie ten teatr, ten Z Głową w Chmurach. To niewiarygodne, co oni tu pokazują, i to bez żadnego prawie sprzętu, na żywo. Szkoda, że częściej nie można ich oglądać, ja to nawet dotąd nie wiedziałam, że taki teatr jest w Poznaniu…

Teatr Z Głową w Chmurach nie był jedyną atrakcją święta. Sąsiedzi mogli spróbować domowytch wypieków i specjałów przygotowanych przez restaurację Hyćka, znaleźć skarby na straganie ze starymi książkami, wybrać się na przechadzkę Śladami Kobiet Świętego Marcina albo po prostu usiąść i zajadając się smakołykami podziwiać występy taneczne na scenie.

Zabawa potrwa do godziny 20.00, a w planach jeszcze występy Zespołu Pieśni i Tańca “Siekieracy”, koncert Kseni Shaushyshvili i jej gości: Sławomira Olgierda Kramma i Capelli Zamku Rydzyńskiego, oraz… prawdziwy sąsiedzki taniec! Autorką układu choreograficznego jest Anna Beker z Jazz Dance Studio, ale i bez układu tańczyć przecież każdy może…

el, fot. L. Łada


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar