Dzień Dziecka w Poznaniu. Co się będzie działo?

fot. Sławek Wąchała

Spektakle, gry, zabawy i niższe ceny wejściówek do obiektów sportowych. Wszystko to czeka na najmłodszych poznaniaków w dniach 1-4 czerwca z okazji ich święta. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć?

Już 1 czerwca warto będzie pojawić się na placu Kolegiackim. Na najmłodszych poznaniaków i poznanianki czekać będą liczne gry i zabawy: pokaz baniek mydlanych, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, konkursy i interaktywny spektakl teatralny. Będzie można spróbować swoich sił na Energorowerze do wyciskania soku pomarańczowego oraz posadzić kwiaty i zioła, a potem zabrać je ze sobą.

Tego dnia będzie też obradowała Dziecięca Rada Miasta, a z koncertem wystąpi Darii Udovychenko. Odbędzie się też kolejna edycja Uliczek Dzieci, w ramach której czeka aż 10 stref aktywności.
“Specjalne oferty czekają na najmłodszych i ich rodziny w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji” – informują władze Poznania. – “1 czerwca na pływalniach Atlantis, Rataje i Winogrady indywidualne wejście na basen dla dziecka (do 18. roku życia) z rodzicem lub opiekunem będzie w cenie biletu normalnego (zamiast 1N + 1U). Dodatkowo na bowlingu POSiR na os. Piastowskim będzie można bezpłatnie zarezerwować tor bowlingowy dla rodziny lub grupy z dzieckiem do 15. roku życia (obowiązuje w godz. 14.00-18.00. Jedna rodzina lub grupa może zarezerwować maksymalnie 60 min.). Dzieci z osiedla Św. Łazarz, ale i z całego Poznania, spędzą miło czas w niedzielę, 4 czerwca, na terenie City Parku przy ul. Wyspiańskiego 26. Od godz. 12.00 czekać będą m.in.: występ Teatru Lalek, malowanie twarzy, konkursy sportowe, pokazy baniek XXL czy koncert muzyki z filmów Disneya – w wykonaniu Studia Piosenki METRO”.

1 czerwca to także pierwszy czwartek miesiąca, więc bilety do poznańskiego zoo dla osób powyżej 60. roku życia kosztują zaledwie 5 zł. Dziadkowie mogą więc zabrać swoje wnuki na wycieczkę do zoo, a warto dodać, że o godz. 11.45 sprzed bramy (zbiórka pod mapą) wyruszy oprowadzanie z przewodnikiem.

Teatr Muzyczny z kolei zaprasza 3 czerwca o godzinie 11.45 na wyjątkową odsłonę Salonu Poezji, tym razem skierowaną do najmłodszych widzów, a jej gościem będzie Tomasz Steciuk, aktor teatralny i dubbingowy.
– W programie usłyszycie głosy bohaterów popularnych animacji, w tym Szeregowego z “Pingwinów z Madagaskaru”, Prosiaczka z “Kubusia Puchatka”, Theodora z “Alvina i wiewiórek”, Świerszcza Sebastiana z “Pinokia”, produkcji Netflixa w reżyserii Guillermo del Toro, Pana w żółtym kapeluszu z “Ciekawskiego George’a” czy Once-lera z “Loraxa” – wylicza Sonia Kobylańska-Jóźwik z Teatru Muzycznego. – Nie zabraknie również fragmentów “Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego oraz piosenek z najpopularniejszych animacji.

Do 4 czerwca trwa także 24. Biennale Sztuki dla Dziecka, którego organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Tegoroczna edycja poświęcona jest zagadnieniu przyszłości. Na spektakle, warsztaty i wystawy zapraszają także Fotoplastykon, Republika Sztuki Tłusta Langusta, Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Wydawnictwo Miejskie Posnania. Szczegółowy program można znaleźć na ich stronach.

Podziel się: