Dywany kwiatowe w parku Mickiewicza. Co będą przedstawiać?

Już po raz dziesiąty w parku im. Adama Mickiewicza przed Teatrem Wielkim od 11 maja będziemy mogli podziwiać Poznańskie Dywany Kwiatowe, ułożone z setek tysięcy kwiatów. Jaki wzór powstanie w tym roku?

Tradycyjnie już na X. Poznańskie Dywany Kwiatowe zaprasza Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu.

„Tegoroczny projekt dywanu kwiatowego przedstawia jubileusz 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu” – informują organizatorzy. – „W otoczeniu najważniejszych atrybutów działalności jednostki takich jak: turbina wiatrowa, dom – symbol przyjaznych środowisku inwestycji, panele fotowoltaiczne, energia elektryczna czy woda – pompa ciepła. Kompozycja ma za zadanie symbolizować, że przyszłość naszego kraju leży w naszych rękach”.

Dywan kwiatowy tradycyjnie zostanie ułożony w parku Adama Mickiewicza przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Będą go układać z kwiatów dostarczonych z gospodarstwa ogrodniczego Barbary i Michała Szymanowskich z Palędzia działacze stowarzyszenia i studenci.

„Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – KNAK” – czytamy w opisie projektu. – „Również i w tym roku do inicjatywy przyłączą się studenci – dwudziestu członków KNAK, którzy pod przewodnictwem mgr inż. arch. kraj. Agaty Walczak-Górki już w czwartek, 11. maja br. wytyczą i usypią tegoroczne Poznańskie Dywany Kwiatowe”.

Warto dodać, że Agata Walczak-Górka jest autorką projektu X. Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2023.

Podziel się:

Ostatnio dodane: